check_circle

Job verificat

|Publicat 27 Mar 2019 | Reactualizat 24 Apr 2019 | Expiră 26 Apr 2019

Vopsitor Industrial

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Productie, Personal calificat, Specialisti / Tehnicieni, Service / Reparatii, Auto / Echipamente

Candidatul ideal

- Absolvent de scoala profesionala/liceu sau sa detina diploma de calificare in meseria de vopsitor industrial
- Experienta de minim 1 an in vopsirea industriala
- Cunoasterea procesului de vopsire (degresare, grunduire,chituire, etc )
- Atentie sporita la detalii
- Bune abilitati de comunicare, spirit de observatie, seriozitate, disciplina

Descrierea jobului

- Pregateste pentru vopsire suprafetele componentelor si produselor
- Prepara vopseaua conform instructiunilor de lucru
- Realizeaza vopsirea componentelor si produselor, respectand planificarea de productie
- Manipuleaza, transporta si depoziteaza produsele si materialele necesare operatiei de vopsire
- Identifica produsele neconforme si raporteaza probleme aparute

S.C. DANOMAR SA, parte a Grupului Danobat, isi desfasoara activitatea in Romania de 16 ani. Producator de masini unelte pt prelucrarea metalelor (strunguri CNC, masini de frezat si alezat CNC, masini de rectificat CNC, masini de stantat CNC, masini de debitat, slefuit, profilat, cantuit, combinate etc), DANOMAR colaboreaza cu numeroase firme romanesti din domeniul industriei grele. SC DANOMAR SA are ca principale obiecte de activitate:
•gestionarea relatiilor cu furnizorii romani de piese
•desfasurarea activitatilor de: verificare a calitatii pieselor, montaj de utilaje si subansamble, punere in functiune a utilajelor

Vopsitor Industrial  -  SC DANOMAR SA