Publicat 21 Ian 2021 | Reactualizat 18 Feb 2021 | Expiră 21 Feb 2021

Universal Teller

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Condiții minime de eligibilitate:

Studii superioare in curs sau finalizate / Certificare in distributia de produse de asigurare conform cerintelor legale in vigoare, in functie de cerinta ariei de vanzari din structura organizationala respectiva.
Minimum 2 ani experienţă de front office sau în activităţile de relaţionare sau vânzare si cunoştinte despre produselor bancare şi administrarea numerarului;
Cunoasterea legislatiei si normelor Bancii Nationale a Romaniei aferente operatiunilor, cunoasterii clientelei, prevenirii spalarii banilor
Abilitati de comunicare verbala si scrisa in limba engleza;
Ai abilități digitale (pachetul Microsoft Office);
Cunostinte medii la specificatiile de business dintr-o banca/ specificatii tehnice.

Alte competențe necesare:

Cunostinte aprofundate si capacitatea de aplicare corespunzatoare a reglementarilor legale in vigoare referitoare la cunoasterea clientelei, prevenirea si combaterea riscurilor de spalare a banilor si finantare a terorismului.
Atenție la detalii;
Atitudine orientată spre client;
Organizare;
Orientare spre servicii de calitate;

Descrierea jobului

Principalele responsabilități:

Asiguri support clienților pentru efectuarea tranzacțiilor cash și non cash la casierie;
Contribui la atingerea obiectivelor definite de Divizia de Retail a Băncii;
Asiguri buna desfășurare a activităţii de bancassurance;
Contribui activ la promovarea canalelor alternative de deservire a clienților: Internet Banking, Mobile Banking sau bancomatele multifuncționale.
Contribui la promovarea produselor si serviciilor oferite clienţilor;

La UniCredit ai întotdeauna parte de un mediu prietenos, care te susține neîncetat și îți oferă libertatea de a acționa, de a explora și de a-ți atinge țelurile cu pasiune, creativitate și dinamism.

Suntem alături de tine pentru a găsi împreună soluții flexibile și de durată atunci când viața ta personală și cariera se intersectează. Te ajutăm să fii mereu cea mai bună versiune a ta în interacțiunile cu clienții, colegii și coechipierii.

Vino și tu în echipa UniCredit

Expirat
Universal Teller  -  UniCredit Bank

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles