UNIT MANAGER / AREA MANAGER -ASIGURARI DE VIATA

Oraș de lucru
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

RENOMIA SRBA INSURANCE BROKER SRL (www.renomia.ro) este o societate internațională cu capital integral privat, una dintre cele mai puternice si respectate companii de profil ce functioneaza de peste 20 de ani pe piata romaneasca, aflata pe locul 12 in top 100.
Cautam colaboratori ambitiosi, cu initiativa, care sunt dornici sa devina buni profesionisti intr-unul din cele mai dinamice domenii de pe piata muncii.
Oferim un program atractiv de comisionare / bonusare si promovare conform cerintelor standard din Planul de Cariera.
Rolul tău:
- Identifici și recrutezi noi consultanti în asigurari de viața și sănătate;
- Dezvolti și coordonezi o echipa proprie de consultanti;
- Participi activ la training-urile personale și ale echipei;
- Gestionezi performantele echipei tale și identifici nevoile de dezvoltare ale echipei;
- Dezvolti permenent relația cu potentiali clienți având ca scop crearea unui portofoliu stabil.

Descrierea jobului

Cerinte / competente / abilitati:
- Experienta similara minim 2 ani (cod RAF/RAJ);
- Inovativ, proactiv și orientat către client;
- Viziune antreprenoriala și gândire strategica;
- Foarte bune abilitati de comunicare, gandire analitica si sinteza;
- Orientare catre rezultate, integritate si etica;
- Recrutare, selectie, formare si coordonarea echipei;
- Cunostinte Microsoft Office;
- Studii superioare / medii.
Beneficii:
- Mediu de lucru dinamic, adaptat cerintelor;
- Participi într-un program de dezvoltare profesională și personala;
- Ai posibilitatea de a promova conform cerintelor standard din Planul de Cariera;
- Pachet de beneficii adaptat performatelor individuale.

Recompensele sunt pe masura performatelor!
Doar persoanele selectate vor fi contactate!

Nest Insurance Expert SRL - partener francizat Renomia SRBA Insurance Broker RENOMIA SRBA INSURANCE BROKER SRL este o societate cu capital integral privat, una dintre cele mai puternice si respectate companii de profil ce functioneaza de peste 20 de ani pe piata romaneasca, aflata pe locul 12 in top 100.

SRBA, primul broker din Romania ce a dezvoltat o retea teritoriala atat prin sucursale proprii, cat si prin parteneriate tip franciza, a devenit din iunie 2015 membru al RENOMIA Group, cel mai mare broker din CEE. In data de 9 iunie 2015 SRBA BROKER DE ASIGURARE intra in familia RENOMIA cel mai mare broker din Cehia, fondat in anul 1993, cu o dezvoltare europeana semnificativa si in plina ascensiune, a intrat si pe piata romaneasca prin preluarea pachetului majoritar de actiuni al SRBA Broker de Asigurare.

Pentru a-si consolida pozitia pe piata, a dezvolta serviciile noastre si a continua sa creasca dinamic in Europa Centrala si de Est, Renomia pe 25 iunie 2019 s-a asociat cu Gallagher, un important broker de asigurari mondial, ca partener cheie. Cu 30.000 de colegi din intreaga lume si o baza americana, Gallagher este cel de-al patrulea mare broker din lume si acum devine actionar minoritar (30%) in RENOMIA. Actionarii existenti vor ramane cu pachetul majoritar si vor continua sa conduca compania.

Publicat 30 sept. 2021 Reactualizat 28 oct. 2021 Expiră 30 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos