Gratis

Unimat Angajeaza Consultant Vanzari

SC UNIMAT SRL

Candidatul Ideal

UNIMAT S.R.L. - angajeaza CONSULTANT VANZARI

ABILITATI consultant vanzari:
  • Foarte bune abilitati de comunicare, negociere, relationare si lucru in echipa
  • Orientat spre invatare si aplicare a cunostintelor intr-un timp scurt (3 luni), cu initiativa si capacitate de analiza, bine organizat, perseverent
  • Atentie concentrata si distributiva
  • Persoana punctuala, prezenta agreabila, serioasa
  • Spirit de observaţie, dinamism, gândire comercială, eficienţă, initiativa
  • Mod de gandire orientat catre client, dar si focusat pe rezultate

Cerinte CONSULTANT VANZARI:
  • Studii medii/superioare
  • Experienta in domeniul materialelor de constructii/instalatiilor reprezinta un avantaj
  • Operare MS Office ( Excel, Word).

Descrierea jobului

ATRIBUTII CONSULTANT VANZARI:
  • Consiliaza clientii in scopul satisfacerii nevoilor acestora si atingerii obiectivelor postului
  • Preia comenzile de la client si se ocupa de onorarea lor
  • Urmareste procesul de aprovizionare cu marfa si o receptioneaza
  • Prospecteaza piata si identifica potentialii clienti
  • Negociaza conditiile de vanzare (pret, termen de livrare, modalitate de plata)
  • Se implica activ in activitatile de promotie desfasurate in cadrul magazinului
  • Respecta si aplica principiile de vanzare invatate in cadrul training-urilor
Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024