Gratis

Travel Consultant

TURO TRAVEL & CARE S.R.L.

Candidatul Ideal

-Experienta de lucru in sistemele specifice industriei turistice este considerata un avantaj ( QTravel; Eurosite, Etrip, etc)
-Cunoașterea principalelor destinatii din Romania si strainatate constituie un avantaj!
-Cunoștințe operare PC (Windows, MS Office, Outlook)
-Cunoștințe avansate limba engleză ( vorbit și scris) ;
-Capacitate de analiza, planificare si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale;
-Abilitati de comunicare si negociere;
-Persoana orientata catre echipa, dinamica si capabila sa lucreze sub presiune pentru a aduce rezultate in timp util;
-O atitudine deschisa, empatica, dornica de dezvoltarea personala;

Descrierea jobului

Reprezentarea agentiei in relatiile cu tertii si clientii;
- Prospectarea pietei de turism din Romania;
- Managementul rezervarilor si emiterea documentelor necesare;
- Procesarea cererilor de rezervare din faza initiala si pana la consumarea serviciilor turistice de catre client;
- Gestionarea comenzilor atribuite incluzand toate procesele si situatiile prin care trece o rezervare: confirmare disponibilitate, verificarea incasarilor, procesarea rezervarilor catre furnizori, verificare status rezervari in sistemele furnizorilor, rezolvarea situatiilor de infirmare prin propunerea de alternative partenerilor, confirmare de rezervare finala, trimiterea documentelor de calatorie, a informarilor de plecare
- Comunicarea cu departamentele de marketing, contabilitate si celelelalte zone de suport
- Respectarea procedurile de lucru specifice activitatii desfasurate - semnarea contractelor cu turistii, procedurile contabile, precum si alte proceduri agreate si implementate in companie.

Ce beneficii iti oferim?

Salariu motivant în funcție de experiență
Bonuri de masă;
Reduceri pentru vacanțele proprii;
Instruire și susținere permanentă;
Teambuilding-uri, concursuri motivaționale și activități realizate împreună cu echipa;
Posibilitate de promovare în cadrul companiei;
Atmosferă prietenoasă, echipă ambiţioasă şi pozitivă, un mediu de muncă deschis,plăcut, bazat pe comunicare și muncă în echipa.

Cu o echipă formată din profesioniști cu experiență de peste doua decenii, Turo Travel & Care este o companie de turism care opereaza două linii de business - agentie de turism online / turism medical (detox, beauty and medical treatment). Turo Travel & Care are parteneriate solide cu importanti furnizori internationali de travel dar si cu principalele clinici medicale din Europa si Turcia, fapt ce asigură standarde inalte pentru serviciile livrate, precum si disponibilitate globală.
Cu o platforma integrata la nivel global cu cele mai performante sisteme de rezervari / callcenter, TURO Travel ofera călătorii la tarife competitive oriunde în lume.

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 5 Apr. 2024