Publicat 27 Sep 2019 | Reactualizat 25 Oct 2019 | Expiră 28 Oct 2019

TRAINEE CONTRACT EXECUTION OFFICER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare, de preferat profil economic sau agronomic;
  • Cunoasterea unei limbi straine: Engleza;
  • Cunostinte PC: Microsoft Office Excel, Word; Internet;
  • Abilitati matematice.

Descrierea jobului

  • Coordonarea si supervizarea activitatii de executie contracte marfa (cereale) si/sau inputuri si raportarea lor catre sediul central al companiei;
  • Supervizare livrari marfuri (cereale si/sau input-uri);
  • Intocmirea si/sau avizarea documentelor de livrare;
  • Recuperarea si verificarea contractelor de marfuri si/sau transport din teren si transmiterea acestora catre sediul central din Constanta;
  • Urmarirea stocurilor proprii si mentinerea relatiiei cu silozurile proprii si/sau terte;
  • Intocmirea calculatiilor conform tarifelor negociate, in vederea facturarii;
  • Urmărirea si coordonarea modului adecvat de eliberare a documentelor de transport (scrisoare CMR, tichet cantar si aviz de expeditie marfa, scrisoare de trasura, aviz de insotire a marfurilor, raport de calitate si raport de cantarire);
  • Informarea birourilor Comercial/Contabilitate/ Executie si Operational despre situaţia zilnica a mărfurilor încărcate, in proces de incarcare si sau descarcare;
  • Verificarea si confirmarea transporturilor si/sau gestiunii stocurilor si/sau livrarilor in sistemul informatic ( facturi, avize etc ) si raportarea lor;
  • Intocmirea rapoartelor FCA pentru Departamentul Input Business;
  • Intocmirea rapoartelor lunare FCA pentru Departamentul Comercial;
  • Executia corecta si conforma a contractelor de marfa;
  • Gestionarea relatiei cu prestatorii de servicii si intocmirea si/sau supervizarea documentelor de prestari servicii.

Descrierea companiei

Despre noi

Ameropa Grains S.A. România este parte a Grupului de companii Ameropa Elveţia. Aceasta din urmă deţine în România atât Combinatul de Îngrăşăminte Azomureş (www.azomures.com), cât şi Chimpex (www.chimpex.ro), unul dintre cei mai mari operatori din Portul Constanţa.

Ameropa este prezentă în 30 de ţări şi are o expunere globală în pieţele tradiţionale pe cinci continente (www.ameropa.com).

Ameropa Grains S.A. vinde peste 200000 tone de fertilizant, seminţe şi pesticide, gestionând peste 3 milioane de tone de cereale pe an. Reprezentanţii noştri lucrează alături de agricultori, oferind o gama completă de produse pentru înfiinţarea culturilor. În acest sens, Ameropa Grains S.A. este unul dintre cei mai mari distribuitori din ţară de îngrăşăminte pentru agricultură, seminţe şi pesticide.

Expirat
TRAINEE CONTRACT EXECUTION OFFICER  -  AMEROPA GRAINS SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles