Publicat 22 Mai 2020 | Reactualizat 19 Iun 2020 | Expiră 22 Iun 2020

Traducator autorizat/Revizor Lb. Engleza - full time

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Minim 5 ani experienta in traduceri (Senior level)/proofreading – obligatoriu;
  • Actualul/ultimul post ocupat - traducator/proofreader full-time in cadrul unui birou de traduceri - obligatoriu;
  • Traducator autorizat de Ministerul Justitiei (cu stampila) cu limba engleza ca limba principala si o limba secundara dintre urmatoarele: franceza, italiana, spaniola, rusa, sarba, olandeza sau orice alta limba;
  • Capacitate foarte bună de comunicare și relaționare;
  • Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor și locului de muncă;
  • Capacitate de a respecta termene limită;
  • Atenție la detalii;
  • Plăcere și abilitate de a învăța lucruri noi;
  • Responsabilitate, ordine, corectitudine și seriozitate;
  • Personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate și eficiență;
  • Atitudine proactivă și disponibilitate pentru dezvoltare profesională;
  • Implicare și motivație în atingerea performanței;
  • Colaborare de lungă durată, inițiativă, determinare, ambiție și dorință de progres.

Descrierea jobului

  • Traducerea textelor dintr-o limbă în alta, cu asigurarea transpunerii corecte a textelor și terminologiei;
  • Interpretarea textelor sau asigurarea translației directe cu respectarea sensului real din limba de origine;
  • Participarea la proiecte de traducere/interpretare/revizie;
  • Redactarea, traducerea și revizuirea materialelor scrise, corespondență, protocoale, rapoarte;
  • Introducerea zilnică a activităților prestate și a ratelor orare în sistemul intern de pontaj;
  • Identificarea soluțiilor în cazul existenței unor probleme, situații sau oportunități;
  • Menținerea relațiilor de lucru excelente cu membrii echipei.

TalentStream Romania este o companie de recrutare și selecție cu o crestere rapida si Consultanti dedicati gasirii celor mai valorosi specialisti in urmatoarele industrii: Consumer Markets, Financial & Corporate Services, Industrial & Transportation, Real Estate & Construction, Healthcare; Technology Services; Professional Services

Expirat
Traducator autorizat/Revizor Lb. Engleza - full time  -  Talent Stream

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles