Publicat 12 Apr 2019 | Reactualizat 10 Mai 2019 | Expiră 13 Mai 2019

Tracking Product Specialist - Bucuresti

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent al unei facultati de profil tehnic (ex.informatica, telecomunicatii, electronica si electrotehnica, agronomie);
- Cunostinte bune de IT si despre produse software de tracking;
- Cunostinte avansate de electrica, electronica si sisteme informatice: cloud, IOT, reportare defecte, procese de testare;
- Cunostinte despre sistemele de tracking masini agricole constituie un avantaj;
- Abilitati avansate de operare a calculatorului, inclusiv abilitati de operare a programelor IT specifice pentru diagnoza Sistemelor de Tracking;
- Abilitati bune de comunicare, precum si abilitatea de a efectua instruirea tehnica a celorlalti colegi;
- Abilitati bune de vanzare si negociere;
- Persoana pro-activa, orientata catre client si catre rezultate, capabila sa lucreze in echipa;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat este obligatorie;
- Disponibilitatea de a se deplasa in teren; postul presupune conducerea masinii de Companie.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Cunoaste Sistemele pentru Tracking comercializate de Companie si face demersurile necesare pentru a asigura buna lor functionare;
- Pastreaza contactul permanent cu furnizorii Companiei, partenerii de lucru si clientii;
- Participa activ la dezvoltarea si implementarea solutiilor IT pentru Tracking utilaje agricole si de constructii;
- Ofera support pentru implementarea si integrarea solutiilor IT pentru Tracking utilaje la nivel european;
- Ofera suport tehnic si administrativ pentru functionarea optima a proiectului de tracking utilaje in Romania;
- Urmareste instalarea si activarea sistemelor de tracking;
- Urmareste situatia abonamentelor si managementul sistemelor instalate;
- Sustine departamentele de Vanzari cu solutii privind ofertarea si vanzarea echipamentelor de tracking;
- Pregateste ofertele tehnice si comerciale cu solutiile tracking potrivite cererilor clientilor, conform necesitatilor afacerii;
- Efectueaza vizite la client pentru a oferi informatia tehnica necesara finalizarii vanzarii si consiliaza potentialii clienti cu privire la Sistemele de Tracking;
- Instruieste personalul echipelor de vanzari pentru promovarea acestei game de produse;
- Participa activ la actiunile de promovare a produselor de tracking (ex. demonstratii pe teren, expozitii, targuri);
- Participa la sesiunile de training pentru produsele de tracking si transfera aceasta informatie echipelor de Vanzari si Post-Vanzare.

Beneficii:

  • Oportunitati de dezvoltare a carierei intr-un mediu competitiv
  • Oportunitati de training in tara si in strainatate
  • Pachet de beneficii atractiv
  • Laptop, telefon si masina de serviciu

Titan Machinery Romania, parte a grupului Titan Machinery Inc., unul dintre cei mai mari dealeri de echipamente agricole si de constructii din lume, va invita sa va alaturati echipei noastre.

Expirat
Tracking Product Specialist - Bucuresti  -  Titan Machinery Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles