Gratis

TINICHIGIU AUTO - Pipera, Voluntari

AUTO CAR GRUP 1 SERVICE SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal pentru poziția de Tinichigiu Auto într-un service auto și centru de constatare ar trebui să fie o persoană cu cunoștințe tehnice auto, bine organizată si care poate colabora cu colegii, in vederea finalizării unui proiect. Candidatul ideal pentru postul de tinichigiu auto în cadrul unui service auto ar trebui să îndeplinească mai multe cerințe și să aibă anumite calități. Iată o listă a acestora:

- Experiență anterioară în domeniul tinichigeriei auto este esențială. Cu cât are mai multă experiență, cu atât este mai bine.

- Calificări sau certificate în tinichigerie auto reprezintă un avantaj.

- Candidatul ar trebui să aibă cunoștințe solide în ceea ce privește reparațiile și procesele de tinichigerie auto, inclusiv sudura, vopsirea și repararea caroseriei.

- Cunoștințe în utilizarea echipamentelor și a uneltelor specifice pentru tinichigerie

- Abilități bune de sudură

- Colaborarea cu mecanici auto, vopsitori și alți colegi din service este adesea necesară pentru a finaliza proiectele cu succes.

Descrierea jobului

-Preia vehiculul desemnat de Consilierul de Service sau de Șeful de Atelier și efectuează lucrările solicitate de către client, respectând timpul alocat

-Instalează husele de protecție ale vehiculului (dacă acest lucru nu a fost deja efectuat) Solicita, sub supravegherea Sefului de Atelier, piesele de schimb necesare conform comenzii de lucru din Departamentul Piese de Schimb

-Identifică lucrările suplimentare și/sau neconformitățile și le raportează Șefului de Atelier, notându-le în fisa de lucru a vehiculului

-Informează Seful de Atelier cu privire la orice incident care ar putea duce la întârzierea livrării

-Reparatiile se executa la cel mai intalt nivel cu echipamente de ultima generatie si doar cu piese originale (EXCLUS Piese After-Market) În funcție de nivelul de calificare, efectuează următoarele sarcini sub supravegherea directă a superiorului:

- Repararea sau înlocuirea elementelor de caroserie care pot fi înlocuite

- Demontarea/montarea/inlocuirea elementelor de geam

- Intervenții de demontare/montare/inlocuire a accesoriilor de caroserie

-Păstrează și identifică piesele înlocuite pentru a le prezenta clienților și/sau experților asiguratori sau în scop de garanție anticoroziune

-După finalizarea lucrărilor solicitate, completează "Fisa de Inspectie Finala" și este responsabil direct pentru conformitatea acesteia, raportând orice lucrări suplimentare constatate către Șeful de Atelier

-Completează documentele interne referitoare la lucrările efectuate În ceea ce privește aplicarea procedurilor: - Respectarea indicațiilor și a timpului de intervenție stabilit de către Șeful de Atelier

- Stăpânește diversele tehnici de reparare și utilizează documentația tehnică, respectând metodele de reparare ale producătorului

-Cunoaște modul de operare al echipamentelor din atelier

-Înregistrează cunoștințele și informațiile dobândite în timpul cursurilor de formare

-Respectă programul de lucru

-Respectă Regulamentul de Ordine Internă

-Se asigură de calitatea și eficacitatea intervenției

-Este responsabil civil sau penal pentru nerespectarea indicațiilor de reparare din documentația tehnică

-Efectuează, la nevoie, intervenții minore care nu au fost solicitate explicit de către client (de exemplu, remedierea scârțâitului unei uși)

-Asigură păstrarea vehiculului în atelier în condiții adecvate

-Participă la gestionarea materialelor și lucrează în echipă

-Informează Șeful de Atelier despre necesitățile de materiale pentru reparare sau pentru inlocuirea echipamentelor, utilajelor și a stocurilor de produse consumabile

-Participă la inventarul periodic sau la solicitarea superiorului direct

-Asigură buna funcționare a echipamentelor și consumabilelor încredințate. Cunoștințe și aptitudini generale: Inițiativa Precizie Atenție Eficiență Integritate Permis de conducere categoria B

Beneficii:

- Salariu atractiv si bonusuri peste media pietei – minim 1.000 EURO NET

-Bonusuri suplimentare in functie de orele realizate lunar

-Conditii de munca exceptionale

-Colectiv cu vechime de peste 15 ani (80% din angajati au intre 10-20 vechime)

Auto Car Grup 1 Service SRL a fost infiintata in anul 2002, are in prezent un numar de aproximativ 100 de angajati si repara autovehicule prin cele 3 centre de reparatii situate in zona de Nord si Sud a Bucurestiului. Este autorizata de catre Registrul Auto Roman pentru efectuarea lucrarilor de reparatie si intretinere pentru toate marcile auto existente in Romania, inclusiv pentru autovehicule aflate in garantie, utilizand echipamente profesionale ce detin certificate de agreare din partea constructori auto. Auto Car Grup 1 Service SRL este singurul service multimarca din Romania autorizat de catre Registrul Auto Roman care ofera pentru efectuarea lucrarilor de intretinere, repararea caroseriei, o garantie la lucrari de 10 ani. Daca intrunesti conditiile de mai sus si doresti sa te alaturi familiei noastre de profesionisti, sa te perfectionezi continuu, suna pentru detalii la nr de telefon: 0754 609 609

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 20 Mart. 2024 Expiră 19 Apr. 2024