de ani Fără Frică...

Publicat 19 Nov 2019 | Expiră 19 Dec 2019

Test engineer / Automatist

1 post

Candidatul ideal

PREH ROMÂNIA - renumit furnizor de componente auto, care produce comutatoare multifuncţionale pentru volan și elemente centrale de comandă şi control pentru industria automotive (BMW, Audi, Daimler, Porsche etc.), caută pentru locația de producţie din Parcul Industrial Brașov:

TEST ENGINEER / AUTOMATIST

Cerințe:

  • Studii tehnice;
  • Experiență anterioară pe un post similar;
  • Disponibilitate pentru program de lucru în 3 schimburi;
  • Cunoștințe tehnice de baza: citire scheme electrice, pneumatice și desen tehnic;
  • Cunoștințe bune de programare LabView / C++ / Visual basic;
  • Cunoștințe bune de programare PLC/PC (Siemens / Telemecanique / Alen Bradley);
  • Cunoștințe de configurare/setare echipamente electrice/electronice;
  • Cunoștințe operare calculator(Office, sisteme ERP - SAP - avantaj);
  • Cunoștințe bune de limba Engleză;
  • Cunoștințele de limba germană reprezintă avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Participă activ la implementarea și preluarea noilor linii de producție;
  • Asigură montaj, service și suport tehnic pentru echipamente industriale;
  • Implementare / parametrizare : sistemelor de masura si control, in conformitate cu cerintele specifice;
  • Elaboreaza instructiuni specifice de lucru, interventie , parametrizare
  • Propune planificare si participa la mentenanța corectivă și preventivă a echipamentelor din punct de vedere hardware și software ;
  • Elaborează fișele de intervenție și rapoartele aferente activității;
  • Implementarea noilor referințe, dispozitive și stații EOLT în sistemul de trasabilitate;
  • Propune soluții software și hardware în vederea îmbunătățirii instalațiilor și utilajelor;
  • Asigură contactul cu furnizorii de echipamente, pentru identificarea soluțiilor tehnice de îmbunătățire,
  • Urmăreste și analizeaza datele din sistemul de trasabilitate, pentru depistarea problemelor liniei de producție.
  • Elaborează și urmărește planurile de activitate pentru înlaturarea deficiențelor.

Renumit furnizor de componente auto care îşi axează producţia din locaţia Parcul Industrial Brasov pe comutatoare multifuncţionale pentru volan, elemente centrale de comandă şi pe sisteme de control a climatizării pentru producători de automobile lideri de piaţă. Pe plan mondial, Grupul Preh, activează cu un număr de peste 6500 de angajaţi în firmele sale din Germania, Portugalia, Mexic, USA, China şi România. Activităţile de dezvoltare şi tehnologiile de la Preh se concentrează pe soluţii mecatronice inteligente pentru constructori renumiţi de vehicule. Aproximativ 95% din cifra de afaceri realizată a venit din sectorul auto.

In Romania exista doua centre de dezvoltare: Iasi si Brasov.

Test engineer / Automatist  -  PREH ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles