Publicat 18 Feb 2019 | Expiră 21 Mar 2019

Terapeut/Insoțitor la școală pt. un copil cu autism (15 ani)

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Seriozitate, disponibilitate și răbdare de a lucra cu un copil cu cerințe speciale, calități didactice, absolvent(ă) al Facultății de Psihologie/ Asistență Socială/ Psihopedagogie specială, cu sau fără experiență. Cunoștințe minime de cultură generală pentru a putea face față programei școlare de clasa a VIII-a.

Descrierea jobului

1. Însoțitor la școală pentru un copil cu autism (15 ani). Program de lucru: 4 ore zilnic, dimineața.
Copilul este integrat în învățământul de masă (Colegiul R. Wurmbrand Iași).

2. Terapeut, 2 - 3 ore zilnic, dupa-amiaza, terapie ocupationala si teme pentru scoala.

Lucru într-o echipă tânără, alături de specialiști în kinetoterapie, logopedie, tehnici și metode specifice.

Expirat
Terapeut/Insoțitor la școală pt. un copil cu autism (15 ani)  -  Asociația România Altfel