Publicat 05 Iun 2019 | Reactualizat 05 Iul 2019 | Expiră 06 Iul 2019

Telesales Executive Agent

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

MedLife recruteaza un nou coleg pasionat de vanzari. Daca vrei sa iti dezvolti in continuare abilitatile cu obiectivul de a deveni un profesionist de top atunci vrem sa te cunoastem.

Profilul care se potriveste echipei noastre este acela al unui profesionist cu:

  • studii superioare in curs sau absolvite;
  • disponibilitate full time pe program de la 9:00 la 17:30;
  • experienta in domeniul vanzarilor directe/telesales/call center;
  • cunostinte de operare a pachetului microsoft office (excel, word, outlook);
  • ablilitatea de a gestiona simultan mai multe aplicatii/programe;
  • competente de comunicare in limba engleza;
  • excelente abilitati de comunicare, relationare interpersonala si negociere;
  • capacitate de organizare a activitatii individuale;
  • orientare catre performanta si rezultate, atat individuale cat si la nivel de echipa;
  • atitudine business in relatia cu clientii.

Descrierea jobului

La birou va trebui sa:

  • identifici clientii potentiali, persoane juridice, din baza de date alocata, conform criteriilor de calificare;
  • contactezi telefonic potentialii clienti calificati, prospectezi profilul real al societatii si in urma informatiilor obtinute stabilesti intalniri pentru forta de vanzari, in vederea incheierii si derularii contractelor de furnizare a serviciilor medicale oferite de MedLife;
  • actualizezi baza de date cu informatiile obtinute;
  • raportezi periodic;
  • promovezi o imagine pozitiva a companiei in relatia cu clientii si prospectii contactati.
Obiective:
  • gestionarea portofoliului de clienti potentiali alocati
  • atingerea targetului lunar/anual si a obiectivelor individuale stabilite in cadrul departamentului de telesales/vanzari.

MedLife este cel mai mare furnizor de servicii private de sănătate din România. Compania operează cea mai extinsă reţea de clinici, una din marile reţele de laboratoare medicale, spitale generale şi specializate şi are cea mai mare baza de clienţi pentru Pachete de Prevenţie în Sănătate din ţară. Este, de asemenea, din punct de vedere al vânzărilor, una dintre marile companii private de sănătate din Europa Centrală și de Est.

Acțiunile emise de MedLife SA sunt admise la tranzacționare pe piața reglementată la vedere administrată de Bursa de Valori București, Categoria Premium, având simbolul de tranzacționare ″M″.

Grupul MedLife are un istoric de succes în ceea ce privește atât creșterea organică, cât și creșterea prin achiziții. Începând cu 2009 a deschis sau a achiziționat 83 de unități medicale. Echipa sa puternică si experimentată de management a fost capabilă să creeze si să gestioneze aceste oportunități de creștere, dobândind cunoștințe și experiență valoroase, care să îi permită găsirea celei mai bune căi pentru continuarea cu succes a extinderii.

Angajați sunt bunul cel mai de preț al companiei! Ne definește CALITATEA UMANĂ a personalului medical. Suntem o forță pentru că scriem, clipă de clipă, ISTORIA MEDICINEI PRIVATE din România.

Faptele sunt mărturia idealurilor noastre așa că te așteptăm să demonstrezi că poți SĂ CONSTRUIEȘTI ALĂTURI DE NOI!

Expirat
Telesales Executive Agent  -  MedLife