Publicat 20 Iun 2020 | Reactualizat 18 Iul 2020 | Expiră 21 Iul 2020

Telemarketing Team Leader

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru echipa Part Time _Remote formata din 15 agenti de telesales, suntem in cautarea unui coleg Team Leader care sa acopere toate operatiunile specifice activitatii de Call Center – telemarketing.
Colegul nostru trebuie sa :
Fie orientat spre dezvolatarea profesionala a colegilor din echipa
Sa fie un maniac al detaliilor referitoare la rezultatele calitative si cantitative ale agentilor din subordine
Sa detina abilitati de prezentare, ascultare si raportare corecta a indicilor de performanta specifici activitatii de Call Center
Putere de persuasiune in relatia cu colegii
Atitudine proactiva
Studii de licenta finalizate
Nivel ridicat de utilizare al PC-ului si al pachetului Microsoft Office (Microsoft Word & Microsoft Excel).

Descrierea jobului

Activitatea Team Leader-ului este esentiala pentru micro-management-ul echipei Part Time, actionand ca SPOC intre Marketing, Agentii din Call Center, Echipa Support client si Call Center Manager.
Raportare zilnica, saptamanala si lunara a indicilor de performanta (KPI) atat catre agenti cat si catre Management-ul Companiei
Prezentarea feedback-ului referitor la oferte, produse, activitatea agentilor catre Call Center Management intr-o maniera concreta bazata pe o analiza atenta atat volumetrica cat si cantitativa
Sugestii de imbunatatilor ale flow-urilor de business si de lucru, precum si stabilirea programului de desfasurare a muncii agentilor din subordine
Raportarea valorilor de vanzari
Training-ul operational si de vanzari pentru toti agentii din subordine
Evaluarea agentilor din subordine in conformitate cu procedurile Companiei
Feedback constant oferit agentilor referitor la tehnicile de operare, vanzare si comunicare in cadrul apelurilor telefonice .

Compania W Telestar este prezenta pe piata de teleshopping din Romania din anul 2017, promovand produse diverse pentru uz casnic, suplimenti alimentari si produse de ingrijire corporala.
Avem sediul in Sema Park foarte aproape de statia de metrou Petrache Poenaru.
Mai multe detalii despre produsele comercializate de W Telestar pot fi consultate accesand site-ul nostru, www.extramall.ro

Expirat
Telemarketing Team Leader  -  ExtraMall.ro

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles