Gratis

Tehnician service

Pentagon
2 poziții

Candidatul Ideal

Persoana pe care o dorim in echipa noastra trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
- Sociabil, convingator, organizat, dinamic;
- Abilitati si cunostiinte tehnice de baza pentru recepționarea echipamentelor , efectuarea diagnozei în vederea stabilirii defecțiunii, repunerea lor în funcțiune;
- Capacitatea de a construi si de a mentine relatii de durata cu clientii din arealul arondat;
- Experienta in reparatii scule electrice si pneumatice constitue un avantaj;
- Disponibilitate pentru deplasari in arealul arondat de una sau mai multe zile;
- Spirit de initiativa si creativitate;
- Cunoasterea limbii engleze, (+ germana reprezinta un avantaj)
- Permis auto categoria B constitue un avantaj;
- Cunostinte PC (Windows, MS Office).

Descrierea jobului

Tehnicianul service va avea urmatoarele indatoriri principale:
-Participarea la cursurile de instruire in vederea insusirii cunostintelor in vederea utilizarii si reparatiei la toata gama de utilaje si echipamente comercializate, atat in tara cat si in strainatate .
- Efectuarea reparațiilor la toată gama de echipamente utilizând documentațiile tehnice ale fiecărui producător: Makita, Tyrolit hydrostress, Fein, Hikoki,Bosch, ....
-Punerea in functiune la toate echipamentele la care vanzarea este insotita de acest serviciu
- Identificarea nevoilor clientilor si oferirea celor mai potrivite solutii;
- Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii din portofoliu;
Daca doresti sa faci parte din echipa noastra, trebuie sa stii ca:
- Vei lucra intr-un mediu concurential, cu provocari permanente;
- Vei avea posibilitatea sa-ti folosesti nu doar experienta, ci mai ales sa pui in practica noile tale idei

SC PENTAGON SRL (www.pentagonromania.ro) este o societate cu capital integral privat romanesc, care, de peste 25 de ani, importa şi comercializează produse abrazive, scule de mana, scule electrice si pneumatice, scule aschietoare, dispozitive de ridicat şi tracţiune, echipamente de măsurare si control, organe de asamblare, armături, scule şi accesorii.

Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024