Gratis

Tehnician / Inginer Service

ETATRON ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Ne dorim un coleg organizat si eficient, cu atitudine pozitiva, orientat catre rezultate pe care le vom construi impreuna, pas cu pas.

In mai multe cuvinte, poti fi colegul nostru daca:

∙ Esti absolvent dе studii medii sau superioare tehnice.
∙ Esti onest, optimist si dispus sa inveti.
∙ Esti atent la detalii, eficient si ai capacitate dе organizare si planificare.
​∙ Esti orientat catre rezultate si ai capacitate dе analiza si sinteza a informatiei.
∙ Intelegi importanta clientului pe care il consideri un partener pe termen lung.
∙ Tratezi cu seriozitate obiectivele lunare individuale si ale echipei.
∙ Comunici bine in limba engleza.
∙ Ai cunostinte dе operare Microsoft Office.
∙ Detii permis de conducere categoria B.
∙ Esti disponibil pentru deplasari pe teritoriul Romaniei aproximativ 30% din timp.

Descrierea jobului

Job-ul poatе fi foartе simplu iar atitudinеa si organizаrea tа vor fаce diferenta, asаdar trebuie sa:

∙ Asiguri reparatia si intretinerea echipamentelor in perioada de garantie si post garantie.
∙ Asiguri instalarea, punerea in functiunea a echipamentelor si instruirea utilizatorului final.
∙ Identifici cauza defectiunii/functionarii defectuoase a echipamentelor.
∙ Intocmesti rapoartele de service aferente activitatii desfasurate.
∙ Identifici noi oportunitati de service si vanzare de echipamente si piese de schimb.
∙ Oferi suport tehnic departamentului de vanzari.
∙ Acorzi consultanta clientilor in probleme tehnice.

De ce ai face parte din echipa noastra?
∙ Vei face parte dintr-o echipa competenta si motivata ce te va sprijini in dezvoltarea ta profesionala si personala.
∙ Iti vei desfasura activitatea intr-un mediul profesional si placut.
∙ Vei beneficia de un pachet de beneficii motivant compus din:
- salariu fix;
- bonus lunar corelat cu criteriile de performanta ale companiei;
- tichete de masa - 40 lei/zi;
- tichete cadou - 600 lei/an;
- tichete de vacanta - 6000 lei/an;
- pensie privata pilonul 3 - 150 lei/luna;
- diurna - 150 lei/zi;
- abonament medical premium;
- transport gratuit.

∙ Suntem un grup de companii si activam pe piata din Romania incapand din anul 2008.
∙ Urmarim sa devenim furnizorul preferat de echipamente si consumabile industriale in procesele de tratare, vehiculare, dozare si control fluide.
∙ Grija noastra este concentrata spre satisfacerea nevoilor partenerilor nostri de afaceri.
∙ Cultura noastra organizationala se bazeaza pe dezvoltarea continua a abilitatilor si a cunostintelor necesare pentru a intelege mai bine si a satisface nevoile partenerilor nostri.
∙ Pretuim oamenii si ne demonstram respectul acordandu-le valoare si importanta.
∙ Am creat un mediu de lucru bazat pe buna intelegere, respect si incredere.
∙ Incurajam diversitatea si impreuna cu colegii si partenerii nostri vom reusi mult mai mult decat individual.
∙ Ne concentram timpul, energia si resursele pentru a genera idei si solutii, pentru a identifica oportunitati, metode si modalitati de crestere si dezvoltare.
∙ Ne asumam deciziile pe care le luam si suntem responsabili pentru rezultatele muncii noastre.

Activitatea postului este structurata pe cele doua companii din portofoliu, in functie de profilul activitatii.
Etatron Romania Srl este reprezentanta companiei italiene Etatron D.S., companie italiana cu prezenta internationala si experienta in procesele de dozare substante chimice, specializata in proiectarea si fabricarea de pompe dozatoare si sisteme de dozare, sisteme de masurare si controlere pentru procese de tratare a apei.

Alberom Srl este o societate romaneasca cu experienta in aplicatii ce implica tratarea, vehicularea si controlul fluidelor ce oferta solutii si echipamente in industrii si segmente din domeniul public si privat, precum: pompe si sisteme de pompare, vane si robineti industriali, schimbatoare de caldura, filtre, sisteme de filtrare si dedurizare, elemente de etansare, piese de schimb si consumabile industriale.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024