Publicat 17 Iun 2019 | Reactualizat 15 Iul 2019 | Expiră 18 Iul 2019

Tehnician Service

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii medii tehnice electronica, eletrotehnica, eletromecanica, automatizari; (Studii superioare reprezinta un avantaj)
  • Cunoasterea unei limbi straine: engleza si/ sau germana reprezinta un avantaj
  • Cunstinte PC: MS Office;
  • Disponibilitate pentru deplasari;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Capacitate organizatorica si initiativa;
  • Capacitatea de a lucra in echipa cat si individual;
  • Abilitatea de a intelege documentatii tehnice;
  • Orientare catre client cat si capacitatea de a lucra cu termene limita;Utilizarea echipamentelor informatice (laptop, echipamente specifice) în executarea lucrărilor tehnice şi specifice de service

Descrierea jobului

  • Ofera asistenta, consultanta si suport tehnic clientilor;
  • Efectueaza instalari, lucrari de punere in functiune a echipamentelor comercializate de catre companie;
  • Efectueaza reparatii si revizii;
  • Efectueaza revizii aferente contractelor de intretinere periodica;
  • Executa lucrari de mentenanta si reparatii a echipementelor la sediul clientului;
  • Completeaza actele aferente sarcinilor enumerate mai sus (procese verbale de predare – primire, de punere in functiune, de interventie, revizie, etc.) conform procedurilor;
  • Identifica cele mai eficiente solutii de service si mentenanta pentru clientii companiei;
  • Asigura activitatea de service in garantie si post garantie pentru toate echipamentele furnizate de firma;
  • Conceperea si redactarea la termen a tuturor documentelor interne si externe;
  • Mentine in permanenta parametrii optimi de functionare a echipamentelor;
  • Analizeaza operativ defectiunile tehnice aparute, stabileste cauzele/efectele, raspunderile si masurile necesare remedierii acestora.

Firma specializata in comercializarea si productia rezervoarelor de carburanti, solutii de stocare, transvazare combustibil si constructia de benzinarii

Expirat
Tehnician Service  -  SC EURIAL SRL