Gratis

TEHNICIAN SERVICE SI MENTENANTA IT B2B

HQ LEVEL BUSINESS SERVICES SRL

Candidatul Ideal

- Cunostinte IT;
- Permis de conducere cat. B obligatoriu;
- Lb. engleza - cel putin nivel mediu;
- Persoana onesta, dedicata, dinamica, responsabila, flexibila, cu spirit de initiativa si de echipa;
- Disponibilitate de a lucra in program prelungit si eventuale delegatii in tara;
- Experienta minim 6 luni in domeniu IT constituie avantaj.

Descrierea jobului

- job-ul este cu punct de lucru in Oradea
- testari si depanari pt: componente, sisteme, servere, notebook-uri, imprimante..etc
- configurari retele (cablari, routere, switch-uri..etc)
- accentul se va pune in mod special pe service pt echipamentele IT

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Pachet salarial atractiv (intre 500-1.000 EUR)
- Mediu de lucru dinamic
- Colectiv tanar si atmosfera deschisa si colegiala
- Posibilitati de promovare si dezvoltare pe plan profesional
- Telefon mobil
- Masina de serviciu
- Notebook
- Bonusuri si alte beneficii in functie de competenta

HQ LEVEL BUSINESS SERVICES SRL beneficiaza de un management si o echipa de tineri profesionişti cu o gandire deschisa, orientata spre performanta si satisfactia clientilor proprii.
Suntem divizati in 2 departamente: IT si HVAC

Deviza noastra este „Calitate inainte de toate!”.

Avem implementate standarde ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001, ISO 27001, certificare AGFR pentru lucrul cu freoni, precum si o serie de parteneriate cu Bitdefender, Dell, HP, Polycom, Planet, etc.

HQ LEVEL BUSINESS SERVICES se impune pe piata de servicii IT si HVAC prin calitatea, seriozitatea si punctualitatea in prestarea serviciilor, tinand cont in mod constant de necesitatile clientului si incadrarea in bugetul pus la dispozitie.

Activitatea companiei este axata in cea mai mare parte pe prestarea de servicii de service si mentenanta pe baza de contract pentru clientii din segmentul BUSINESS TO BUSINESS.

Dintre produsele si serviciile oferite clientilor proprii, putem aminti:

SERVICII IT
Echipamente IT (statii de lucru, notebook-uri, server de fisiere, imprimante, copiatoare, multifunctionale, centrale telefonice).
Solutii complete de supraveghere video si control access ( proiectare, implementare, verificare, urmarire si mentenanta on-site ).
Solutii IT complexe si externalizare IT (furnizare internet de mare viteza prin conexiune radio punct la punct sau FO, interconectare puncte de lucru prin VPN, cablare structurata a retelei, retea wireless, server email personalizat cu domeniu propriu,
service si mentenanta IT pentru statiile de lucru, servere, echipamente de retea --- interventii remote in maxim 5 minute de la sesizare si on-site in maxim 4 ore de la sesizare).
Servicii de networking si securitatea informatiei ( proiectare/implementare retele de calculatoare ).
Solutii centrale telefonice VOIP
Solutii interconectare locatii prin VPN
Solutii monitorizare, videwall cu matrice din display-uri profesionale, tehnologie IP
Servicii de hosting web ( administrare web/e-mail ).
Servicii de webdesign (pagini web, solutii e-commerce, solutii dedicate, graphic design, animaţii flash, logo design ).
Consumabile pentru orice tip de echipamente de birou si piese de schimb (printere, fax-uri, copiatoare, videoproiectoare).

SERVICII HVAC
HVAC – climatizare, ventilatie, incalzire (furnizare servicii periodice de service, mentenanta si igienizari periodice, furnizare echipamente si subansamble de climatizare/ventilatie, de orice capacitate, rezidential si industrial, solutii montare in spatiul propus).
Furnizare personal de mentenanta la sediul clientului pentru interventii prompte.
O mare parte din consumabilele, echipamentele IT, si subansamblele hard-ware, precum si materialele necesare montarii si/sau realizarii mentenantei sau service-ului catre clienti, sunt pe stoc, in depozitele noastre, pentru o si mai mare operativitate.
Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024