Gratis

Inginer service echipamente IT

PIXELDATA SRL

Candidatul Ideal

Cautam un inginer de service echipamente IT pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Dacă ești pasionat de tehnologie și ai abilități excelente de comunicare, de diagnosticare și rezolvare a problemelor, precum si disponibiltate la deplasări în toata tara, atunci poti fi persoana potrivită.

Descrierea jobului

Responsabilități:
Instalarea, configurarea și testarea echipamentelor IT;
Diagnosticarea defecțiunilor;
Repararea și înlocuirea componentelor defecte;
Asigurarea mentenanței echipamentelor;
Interacțiunea cu clienții pentru a oferi suport tehnic și soluții personalizate;
Documentarea intervențiilor și a soluțiilor găsite.

Cerințe:
Studii superioare de specialitate sau experiență relevantă;
Cunoștințe solide de hardware, software și rețele;
Abilități excelente de diagnosticare și rezolvare a problemelor;
Capacitatea de a lucra eficient atât individual, cât și în echipă;
Excelente abilități de comunicare și relaționare cu clienții;
Permis de conducere categoria B.
Disponibilitate la deplasări in tara.

Beneficii:
Pachet salarial motivant și beneficii suplimentare.
Training și dezvoltare profesională continuă;
Mediu de lucru dinamic și provocator;

Compania noastra este specializata in dezvoltarea si comercializarea de solutii complete si de foarte buna calitate (hardware si software) pentru arhivare si post-procesare imagini medicale.

Publicat 28 Apr. 2024 Reactualizat 12 Mai 2024 Expiră 28 Mai 2024