Tehnician service HVAC

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 2800 - 4000 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Firma EOS CORPORATION cauta un nou coleg pentru dezvoltarea unei noi echipe de service pentru instalatii de HVAC.
Experienta anterioara privind service-ul si mententanta instalatiilor de aer conditionat/ climatizare (split perete/ duct/ casete, rooftop, chiller, etc.), instalatiilor de incalzire etc.;
Experienta anterioara in instalatii frigotehnice sau frigotehnist reprezinta un avantaj;
Calificare in domeniul frigotehnie sau calificare in automatizari, instalatii electrice;
Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu colegii si clientii;
Seriozitate, corectitudine, disciplina în munca, dispus la program prelungit cand situatia o cere;
Disponibilitate pentru deplasari si delegatii;
Disponibilitate de a isi insusi cunostinte tehnice noi;
Permis de conducere cat. B.

Descrierea jobului

Remedierea defectiunilor la diferite locatii;
Lucrari de intretinere periodica/ revizii;
Intocmirea documentatiilor aferente lucrarilor pe care le executa;
Propunerea de solutii tehnice;
Gestionarea echipamentelor aflate in intretinere.

Firma noastra are ca obiect de activitate proiectarea, comercializarea, instalarea si asigurarea service-ului de echipamente de climatizare de la cele mai simple sisteme tip split, pana la cele mai complexe sisteme de climatizare tip VRV sau chiller ca solutii de racire, de la o simpla ventilatie pana la un sistem complex cu centrala de tratare, de la o simpla centrala pentru o locuinta , pana la incalzirea unei hale sau sediu de firma cu solutii conventionale sau sisteme prin convectie si pompe de caldura.

Un alt domeniu de activitate al societatii noastre este comercializarea si asigurarea unui pachet complet de servicii pentru copiatoare , plecand de la comecializarea si pana la oferirea de service si consumabile.

Ultimul, dar nu cel din urma domeniu de activitate il reprezinta comercializare de echipamente IT a unor producatori renumiti, consumabile, reincarcari cartuse precum si realizarea de retele, operatiuni de service, etc.

Publicat 22 iun. 2021 Reactualizat 20 iul. 2021 Expiră 22 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos