TEHNICIAN SERVICE, ELECTRICIAN, ELECTROMECANIC

UMEB SA - 5 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Companie in plina dezvoltare pe linia de business „Grupuri electrogene” angajeaza tehnicieni pentru zonele:
1. Centrul tarii - zona de responsabilitate acopera judetele: Cluj, Alba, Mures, Salaj, Maramures, Satu Mare, Bistrita-Nasaud, Sibiu, Brasov.
2. Nord-Estul tarii - zona de responsabilitate acopera judetele: Suceava, Botosani, Iasi, Neamt, Bacau, Vaslui, Harghita si Covasna
3. Sudul tarii - zona de responsabilitate acopera judetele: Gorj, Olt, Dolj, Teleorman, Dambovita, Giurgiu, Ialomita, Calarasi, Braila, Constanta, Tulcea (locat in Bucuresti)
4. - Vestul tarii – zona de responsabilitate acopera judetele: Bihor, Arad, Timis, Caras-Serverin, Hunedoara, Mehedinti si Gorj;

- cunostinte si experienta in domeniul electric de joasa tensiune (interpretare scheme electrice de forta si de comanda);
- experienţa în reparaţia si intretinerea de grupuri electrogene (constituie avantaj);
- cunostinte de automatizari (constituie avantaj);
- autorizatie ANRE grad IIB;
- permis de conducere – categoria B;
- disponibilitate pentru deplasari la clienti in zona alocata;
- persoana riguroasa, organizata, capabila sa isi desfasoare activitatea cu supervizare minima si sa respecte timpii de interventie contractuali si termenele limita angajate si asumate;

Studii medii finalizate (studii superioare - reprezinta avantaj) – profil electric sau electromecanic;
Autorizare ANRE - constituie un avantaj;
Cunostinte despre generatoare, alternatoare, reparatii motoare auto, lucru dupa scheme electrice;
Cunostinte operare PC – Word, Excel, Outlook;
Capacitate si dorinta de a invata lucruri noi;
Abilitati de lucru atat in echipa cat si singur;
Seriozitate, responsabilitate, precizie si orientare spre calitate;
Dornic sa lucreze in domeniul instalatiilor electrice de joasa tensiune (experienta anterioara constituie un important avantaj);
Disponibilitate pentru deplasari frecvente;
Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

- repară şi întreţine motoare industriale şi grupuri electrogene din zona alocata in conformitate cu documentatia tehnica a producatorului;
- intocmeste plan de activitati zilnice/ saptamanale si rapoarte de interventie dupa executarea fiecarei lucrari;
- efectueaza deplasari la locatii clienti pentru constatarea si remedierea reclamatiilor semnalate (in cazul serviciilor: garantie, post garantie si precum si punerii in functiune (grupuri electrogene);

Iti vom oferi:
Mediu de lucru placut si competitiv
Suport continuu pentru dezvoltare profesionala
Siguranta locului de munca;
achitarea drepturilor salariale integral si la timp
Contract de munca pe perioada nedeterminata
Pachet salarial motivant, compus din componenta fixa si beneficii (tichete de masa, bonusuri/stimulente functie de performante, prime de Paste si Craciun,
Masina de serviciu dotata cu atelier mobil, telefon de serviciu.

Persoanele care doresc sa se alature echipei noastra, pot trimite cv-ul si/sau solicita informatii suplimentare pe adresa de e-mail: hr@umeb.ro

Societatea UMEB S.A. este o companie prestigioasa, unica in Romania, specializata in proiectarea, fabricarea si comercializarea motoarelor electrice de joasa tensiune si a grupurilor electrogene. In plus, societatea noastra asigura servicii tehnice de reparatii si intretinere cu acoperire la nivel national
Motoarele realizate de UMEB S.A. sunt exportate pe toate continentele si au o gama larga de aplicabilitate.
Publicat 27 ian. 2022 Expiră 26 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos