Gratis

Tehnician retea

INFINILINK S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Absolvent de liceu tehnologic, profil electric sau electromecanic.
Experienta in lucru cu curenti slabi.
Permis de conducere cat. B

Descrierea jobului

- Realizeaza operatiunile necesare instalarii retelei de fibra optica si UTP : instalare cabluri aerian si subteran, jonctare cabluri fibra optica, sertizare cabluri UTP, instalare echipamente specifice;
- Asigura intretinerea retelei de fibra optica si UTP prin activitati specifice de control, masurare si diagnosticare a functionarii retelei;
- Instalari puncte terminale: cablu si echipament.
- Punere in functiune servicii de internet si date
- Depanare si mentenanta la clienti.

Dupa 15 ani in furnizarea serviciilor de internet, INFINILINK si-a extins recent serviciile in sfera securitatii cibernetice.
INFINILINK furnizeaza servicii de securitate cibernetica care acopera intreaga infrastructura, de la dispozitive individuale pana la interconectarea cu furnizorul de internet.

Publicat 22 Apr. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 22 Mai 2024