Tehnician retea acces Timisoara, Harghita, Covasna 1242104

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ne dorim de la tine
  • Aviz medical „Apt” pentru lucrul la inaltime;
  • Permis de conducere categoria B- minim 1 an vechime (inclusiv disponibilitatea de a conduce);
  • ​Şcoala profesională/liceu + curs de calificare;
  • Cunostinte tehnice avansate despre serviciile de voce si date (ex: ISDN, xdsl, IPTV);
  • ​Capacitatea de a face fata unui mediu de lucru dinamic, in continua schimbare;
  • Abilitati bune de comunicare verbala si in scris;
  • Cunostinte in domeniul IT reprezinta un avantaj.

*Anuntul se adreseaza candidatilor de pe toata raza judetului, nelimitandu-se la orasele resedinta de judet.

Descrierea jobului

Scop principal
Efectueaza lucrarile specifice in reteaua de acces in vederea instalarii de servicii de telecomunicatii si asigurarea functionarii acestora in parametri optimi si la un nivel de calitate ridicat.

  • Instalarea serviciilor de voce, date si televiziune precum si a serviciilor conexe;
  • Executarea lucrarilor de dezvoltare si intretinere a retelei de telecomunicatii (FTP/COAX/FO);
  • Localizarea deranjamentelor si remedierea acestora;
  • Efectuarea reparatiilor de servicii in reteaua Orange Romania Communications in timp util, la locatiile clientilor, asigurand functionarea acestora in parametri optimi;
  • Promovarea serviciilor Orange Romania Communications.

Beneficiile noastre
  • Servicii medicale pentru tine si familia ta;
  • Tot ce poti citi cu Bookster;
  • Plan individual de beneficii, flexibil in functie de nevoi;
  • Oferte speciale pentru vacante, servicii bancare, traininguri, etc;
  • Plan de dezvoltare personala si profesionala.

*​Doar candidatii selectati vor fi contactati!

Orange Romania Communications is a company part of the Orange group and a subsidiary of Orange Romania since September 30, 2021.

Company offer assistance and converged fixed voice mobile services, broadband internet and television for its approximately 5 million customers. It also manages the network infrastructure of up to 90,000 km of fiber optics and connects around 3 million households.

Publicat 19 mai 2022 Reactualizat 16 iun. 2022 Expiră 18 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos