Publicat 12 Iul 2016 | Expiră 13 Aug 2016

TEHNICIAN NORMARE

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoana cu profil tehnic - sa aiba cunostinte de normare, intocmire fise tehnologice de produs, capabil sa lucreze in echipa si sa colaboreze cu celelalte departamente din cadrul companiei. Trebuie sa aiba experienta in controlarea fluxului tehnologic si metodele de imbunatatire a acestuia.
De asemnea cunoastrea limbii italiene si/sau engleze constituie avantaj

Descrierea jobului

Postul prevede:
analiza fluxului de productie si identificarea modului de imbunatatire a acestuia;
monitorizarea parametrilor tehnici pe flux cu scopul de a garanta calitatea produsului finit;
participarea cu un grup de lucru in vederea rezolvarii diverselor probleme tehnice aparute in procesul de productie;
identificarea cauzelor pierderilor de productie/eficienta si gasirea de solutii pentru eliminarea acestor pierderi;
masurarea si planificarea timpul normat la produsele companiei; analizarea timpului normat si propunerea de solutii pentru reducerea timpului de lucru pe intreg procesul de productie;
organizarea si optimizarea locurilor de munca in vederea eficientizarii cu respectarea prevederilor cu privire la ergonomia locului de munca;

Societatea FERONERIA PROD S.A., este producatoare de articole de feronerie- broaste, manere fie sub marca proprie fie produse ale clientilor sai. Are o experienta de 90 de ani in domeniu si este leader in domeniul sau de activitate. FERONERIA PROD face parte din grupul italian ISEO SERRATURE, leader pe piata europeana.

Expirat
TEHNICIAN NORMARE  -  FERONERIA PROD SA