Publicat 18 Ian 2019 | Expiră 18 Feb 2019

Tehnician mentenanta industriala in Chisoda, Timis

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru punctul de lucru din Chisoda suntem in cautarea unui Tehnician mentenanta industriala/eletromecanica-automatica.

Candidatul potrivit detine:
- studii medii din domeniul tehnic - electric;
- cunostinte solide de ordin electric, mecanic, automatizari si mentenanta industriala
- experienta anterioara in domeniu

Cerinte specifice: disponibilitate la interventii neprogramate/urgente; lucrul la inaltime in caz de nevoie.

Calitati, aptitudini:
- Foarte bune abilitati tehnice si indemanare
- Capacitate de concentrare
- Persoana organizata
- Seriozitate
- Responsabilitate, atentie si putere de concentrare in executarea sarcinilor de serviciu
- Bun organizator al timpului si sarcinilor
- Vedere de ansamblu
- Disponibilitate pentru invatare si disponibilitatea de a impartasi cunostintele acumulate

Descrierea jobului

- Intocmirea programului anual de intretinere si a fiselor de intretinere aferenta utilajelor (lucrari de
intretinere si verificare pe parte electrica si mecanica), in colaborare cu conducerea departamentului Tehnic;
- Realizarea intretinerii periodice a utilajelor și echipamentelor si documentarea realizarii acestora, in conformitate cu programul anual
de intretinere, a fiselor de intretinere si a procedurii de intretinere periodica;
- Realizarea reparatiilor utilajelor și a echipamentelor si documentarea operațiunilor executate in cazul unor defectiuni accidentale a acestora, pe parte electrica si mecanica, in limita competentelor;
- Organizarea reparatiilor masinilor (parte electrica si mecanica) atunci cand reparatia nu se poate executa in regim propriu (demontare piese, organizare transport la atelierul de reparatie, discutare solutii tehnice
de reparatie, preluare si remontare piese), in colaborare cu managerul Operational al punctului de lucru
si al conducerii departamentului Tehnic ;
- Realizarea documentatiei de admitere la lucru a echipelor din afara societatii (permise de lucru) si
supravegherea acestora pe parcursul executarii lucrarilor;
- Urmarirea realizarii verificarilor periodice reglementate (ISCIR, detectie foc, impamantari, hidranti,
echipamente cu intretinere cu terti (stivuitoare, compresor, etc.);
- Acordarea ocazionala a suportului tehnic in cazul unor defectiuni sau instalari de masini in cadrul
grupului, in alte locatii decat Chisoda (TM)
- Aprovizionarea cu consumabile si piese mici pentru reparatie, in colaborare cu Managerul Operational al
punctului de lucru si cu conducerea departamentului Tehnic;
- Realizarea reglajelor pe parte electrica si mecanica a masinilor, pentru utilizare in conditii optime de
catre operatori;
- Asistarea la montajul și punearea în funcțiune a unor echipamente noi, în vederea realizării ulterioare a mentenanței preventive și de reparație
- Colaborarea cu operatorii pentru depistarea defectiunilor si realizarea setarilor/ajustarilor necesare
pentru functionarea optima a utilajelor;
- Verificarea tuturor masinilor din punct de vedere SSM, propunerea solutiilor de imbunatatire si
realizarea acestora in conformitate cu procedurile interne ale grupului;
- Anuntarea imediata a superiorului in cazul in care observa disfunctiuni ale masinii si ale partilor de
protectie ale acestora si remedierea defectiunilor, in limita competentelor.

Vitafoam Romania, detinatorul brandurilor de saltele si perne ADORMO si MOONWAY, face parte din cel mai mare grup de producatori de spuma poliuretanica flexibila la nivel mondial, The Vita Group, stabilit in anul 1949 in Oldham, Marea Britanie.

Incepand din 1949 Grupul Vita dezvolta, produce si comercializeaza produse din poliuretan flexibil (PU). Operand în intreaga Europa si cu o prezenta inclusiv in SUA si China, Grupul Vita se straduieste sa fie partenerul de incredere si cel preferat de catre colaboratori. Caracterizate de un puternic spirit antreprenorial, companiile noastre sunt receptive si ofera o dezvoltare remarcabila a produselor, sisteme de calitate si asistenta locala pentru clienti.

Ampla experienta obtinuta pe pietele internationale ne ofera posibilitatea de a pune in serviciul clientilor nostri know-how-ul necesar pentru crearea solutilor potrivite nevoilor individuale.

In Romania am lansat operatiunile in anul 2004, intr-o unitate de conversie a blocurilor de burete locata in Chisoda, jud. Timis. In 2009 am inaugurat cu succes productia in fabrica noastra din Ludus, jud. Mures, apoi incepand cu anul 2014 am lansat productia de saltele si perne marca ADORMO. Nevoile diversificate ale clientilor nostri si dedicarea noastra spre a satisface aceste nevoi si cerinte ne-a impus deschiderea unei locatii suplimentare de conversie in Baia Sprie, jud. Maramures. Mai multe informatii gasiti accesand: http://www.vitafoam.ro si http://www.adormo.ro

Expirat
Tehnician mentenanta industriala in Chisoda, Timis  -  Vitafoam Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles