Publicat 11 Nov 2020 | Reactualizat 25 Nov 2020 | Expiră 11 Dec 2020

Tehnician Laborant

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Productie, Chimie / Biochimie, Controlul calitatii, Specialisti / Tehnicieni

Candidatul ideal

Studii de specialitate chimica sau biochimica;
2 ani de experienta pe o pozitie relevanta;
Deschidere spre invatare si capacitate de a pune in practica lucrurile invatate;
Spirit de organizare si abilitatea de a lucra sub presiune;
Atentie distributiva;
Lucru in echipa;

Descrierea jobului

- Îndeplinește controale microbiologice în conformitate cu procedurile stabilite;
- Înregistrează valorile obținute în foile și bazele de date corespunzătoare;
- Calibrează și menține sub control echipamentele, materialele și reactivii disponibili;
- Notifică și înregistrează, în bazele de date corespunzătoare, neconformitățile detectate;
- Elimină probele de retenție expirate și deșeurile solide și lichide generale din laborator;
- Face solicitări de cumpărare de materiale și reactivi obișnuiți de laborator;
- Face sugestii pentru îmbunătățirea continuă și participă la grupuri pentru realizarea acesteia;
- Utilizeaza conform instructiunilor de lucru echipamentele din dotarea laboratorului, asigurand buna exploatare si intretinere a acestora;
- Urmăreşte întreţinerea aparaturii pe care o utilizează şi dacă este cazul aduce la cunoştinţă orice defecţiune, problema de calibrare sau non-conformitate;
- Participa la instruiri pentru implementarea noilor metode de lucru precum si la cele privind asigurarea calitatii.

Clariant is a focused and innovative specialty chemical company based near Basel in Switzerland. Last year the company recorded CHF 6.6 billion in sales harnessing the talents of its 18 000 employees across 53 countries. Clariant’s portfolio is optimized for future growth, with a focus in four business areas: Care Chemicals, Catalysts, Natural Resources, and Plastics & Coatings.

We believe that our growth is all about our customers and their success. Investment in innovation capabilities and developing inspiring environments for courageous and determined minds are therefore key to reaching our goal. Join us and help create sustainable value through chemistry for customers all over the globe.

Tehnician Laborant  -  Clariant Products RO

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles