Tehnician IT

CONFIDENTIAL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Experienta in instalare, administrare, configurare echipamente de retea: router-e, switch-uri, wifi acces points, firewall - management, remote access via client VPN, VLAN
- Cunostinte de baza hardware servere, statii de lucru, laptop-uri, router-e, switch-uri, imprimante, alte periferice
- Cunostinte privind instalarea si depanare echipamentelor IT
- Cunostinte retele pentru supraveghere video CCTV si IP- Cunostinte avansate ale sistemelor de operare: Windows /XPVista
- Studii superioare tehnice sau in curs de finalizare
- Disponibilitate de deplasare in teren
- Carnet de conducere categoria B

Descrierea jobului

Scopul principal al postului este acela de a asigura suportul necesar pentru buna functionare a tuturor echipamentelor IT

Atributii /Responsabilitati:
- Diagnosticarea problemelor aparute (hardware/software); determinarea cauzelor acestora si implementarea solutiilor de rezolvare
- Identificarea si implementarea solutiilor preventive de intretinere a echipamentelor
- Asigurarea suportului tehnic si a mentenantei pentru echipamentele tehnice sin locatiile repartizate (inclusiv depanari minore)
- Instalarea de sisteme de operare tip desktop si server
- Instalarea echipamentelor periferice (imprimante, scannere etc.)
- Cablari structurate si configurarea echipamentelor tehnice din retea

Grup de firme ce isi desfasoara activitatea in domeniul industriei alimentarea, alimentatiei publice si industriei ospitaliere

Publicat 27 ian. 2022 Expiră 26 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos