Tehnician IT

Dicor Land S.R.L. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 2400 - 3500 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ne dorim un coleg care să:
  • aibă cunoștințe de depanare PC hardware, software periferice;
  • aibă cunoștințe despre utilizarea și instalarea de aplicații complementare (office software, antivirus, utilitare de sistem);
  • fie o persoană ordonată, conștiincioasă, cu bun spirit organizatoric, cu atenție la detalii și cu capacitate de analiză.
Te rugăm să nu aplici dacă:·
  • nu ai experiență relevantă de cel puțin 2 ani (technician service IT / helpdesk analyst)
  • nu ai experiență în domeniul IT;
  • nu ai cunoștințe despre rețele de date, lucru cu echipamente de rețea, TCP/ IP (familiar cu conceptele DNS, DHCP, Firewall, porturi);
  • nu ai cunoștințe de instalare/ configurare/ administrare SO (Windows);
  • nu ai cunoștințe în domeniul configurării echipamentelor de rețea pe cablaj și wireless
  • nu ai cunoștințe MS Office (Word, Excel, PowerPoint, MS Outlook);
  • nu cunoști limba engleză la nivel avansat;
  • nu ai abilități de auto-organizare dezvoltate pentru a lucra atât independent, cât și în echipă;
  • nu ai capacitatea de a asimila rapid cunoștințele noi.

Descrierea jobului

Ca tehnician IT, ar trebui să te ocupi, în principal, cu:
  • Efectuarea de activități de instalare, depanare, configurare, testare, diagnosticare și remediere pentru echipamentele, sistemele și software-ul care alcătuiesc infrastructura IT;
  • Responsabilitate pentru punerea în funcțiune, instalarea și programarea sistemelor și a echipamentelor noi;
  • Asigurarea suportului pentru utilizatorii sistemelor informatice;
  • Gestionare inventar echipamente IT (telefon, laptop, etc.);
  • Instalare/ configurare/ diagnosticare/ întreținere sisteme de operare ( Windows 10), aplicații antivirus, firewall, VPN, LAN Wi-Fi, Office și aplicații informatice specializate;
  • Gestionează tickete atribuite în platforma Helpdesk a companiei
  • Asimilare de cunoștințe noi referitoare la echipamentele și software-ul nou apărut, învață și pune în aplicare aceste cunoștințe în activitatea curentă.
Beneficii:
  • Posibilitatea de a lucra într-un mediu profesionist, atractiv, dinamic, cu multe proiecte ambițioase.
  • Posibilitatea de perfecționare permanentă susținută de companie;
  • Pachet salarial atractiv – 2.400 lei - 2.700 lei net, în funcție de experiență, la care se adaugă bonusuri de performanță.
  • Alte beneficii (tichete de masă, de vacanță, primă de fidelitate, cadou de zi de naștere, primă de Paște, primă de Crăciun, prime la căsătoria angajatului, la nașterea fiecărui copil etc.)

Dicor Land, grup de companii cu 10 ani de experiență în domeniul soluțiilor pentru agricultură, este unul dintre cei mai importanți importatori și distribuitori de echipamente agricole, piese și accesorii. Suntem în fiecare an recunoscuți ca dealer-ul numărul 1 pentru majoritatea producătorilor cu care colaborăm și suntem compania care vinde cele mai multe implementuri agricole în România. Am crescut cifra de afaceri de la 1.5 milioane la peste 15 milioane de euro în ultimii 5 ani.
Viziunea companiei noastre este să fim liderul de piață din România în acest segment. Astfel, ambiția noastră este să devenim opțiunea preferată de către orice agricultor, dar și angajatorul preferat pentru specialiștii din domeniu.

Publicat 18 oct. 2021 Expiră 17 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos