Tehnician IT

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Experienta in domeniu 2-5 ani.
Seriozitate.
Limba engleza poate constitui un avantaj.
Studii: minim liceu.
Disponibilitate pentru munca de teren

Cunostinte software:
Instalare / configurare / administrare sisteme de operare windows desktop
Instalare / configurare / administrare aplicatii tip office – administrare clienti email de tip Outlook
Administrare infrastructura software desktops folosind systeme de tip helpdesk / ticketing
Administrare Active Directory - nivel basic.

Descrierea jobului

- asigura service hardware și software pentru echipamentele IT comercializate de firma
- executa operatiuni de instalare, depanare si verificare la sediul clientului
- ofera suport solutii software Microsoft, soluții cloud etc. in domeniul sistemelor de operare server si securitate (antivirus, autentificare)
- ofera suport pentru solutii hardware
- configurarea / up-gradarea server-elor si router-elor
- cunostinte in retele tcp/ip
- cunostinte configurare VPN
- executa service echipamente tehnica de calcul, imprimante, copiatoare, echipamente de birou.
- asambleaza echipamente tehnica de calcul (PC, servere, laptop-uri).
- mentenanta tehnica de calcul, echipamente si componente de retea, imprimante, copiatoare, echipamente de birou.
- de asemenea, executa service pentru sisteme informatice integrate (cablari structurate date-voce, sisteme de alarma, control acces, supraveghere video).

IREN Computers S.R.L. este o companie cu peste 27 ani de experienta pe piata IT din Romania. Principalele activităţi ale companiei sunt: proiectarea implementarea si integrarea de sisteme informatice si telecomunicatii, servicii pentru sisteme IT si telecomunicatii, asamblarea de sisteme de calcul, cablare structurata, comercializarea echipamentelor periferice, electronice, de calcul si de telecomunicatii.
Publicat 23 sept. 2021 Reactualizat 21 oct. 2021 Expiră 23 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos