Tehnician IT / SysAdmin – Level 2

ITissimo MSP SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Cunostinte virtualizare (VMware, Hyper-V)
- Cunostinte Windows 7, 8 , 10 – nivel avansat (Powershell e un plus), suita Office, Office365
- Cunostinte administrare Office365 / Exchange Online / Teams
- Cunostinte diagnosticare si depanare hardware si software
- Cunostinte networking (nivel mediu - avansat) - routare, firewall, politici
- Cunostinte scripting - PowerShell, Bash constituie un avantaj
- Limba Engleza – nivel mediu (se lucreaza cu echipe de support din mai multe tari)
- Limba Germana constituie un avantaj
- Cunostinte configurare echipamente de retea (Cisco, Fortinet, Sophos sau Ubiquiti reprezinta avantaj)
- Cunostinte administrare servere Windows - AD, GPO, PowerShell
- Cunostinte sisteme backup (Veeam constituie avantaj)
- Cunostinte in utilizarea unui RMM (Remote Monitoring and Management) – constituie avantaj

Descrierea jobului

- Asigura supportul tehnic clientilor (remote si on-site) prin sistemul de ticketing, email sau telefon.
- Instaleaza si configureaza echipamente noi – calculatoare, notebook-uri, imprimante, switch-uri, servere, echipamente de retea etc.
- Diagnosticheaza si depaneaza eventualele probleme hardware
- Diagnosticheaza si rezolva problemele software
- Configureaza si adminsitreaza retele de date, servere, echipamente active si pasive de retea
- Configureaza si adminsitreaza servere Windows / Linux, NAS-uri, VPS-uri.
- Configureaza si administreaza sistemele de back-up

Beneficii:
- Salariu in functie de nivelul de cunostinte si dorinta de implicare
- Laptop, Telefon si masina de serviciu
- Bonusuri constante in functie de performante

ITissimo este o companie Romaneasca cu birouri in Bucuresti si Viena, Austria ce ofera solutii de externalizare a departamentelor IT pentru companii, suport tehnic level 1, 2 si 3, administrare de retele, servere, solutii cloud, securitatea datelor, cablare structurata, solutii de backup si monitorizare a retelelor. Serviciile sunt contractate pe baza de abonamente lunare.
Printre clientii nostri se afla companii mici si medii, precum si multinationale. Oferim servicii in Centrul si Estul Europei.

Publicat 1 iul. 2021 Reactualizat 29 iul. 2021 Expiră 31 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos