Tehnician IT si AVL

Hotel Caro - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Perseverenţă, orientare spre sarcină, putere de concentrare, interes pentru documentare şi soluţionarea problemelor, spirit practic, informarea, ajutorarea şi dezvoltarea altora, tact, amabilitate, ambiţie, încredere în sine.

Descrierea jobului

Principalul scop al postului: Oferirea unui inalt standard de calitate prin asistenta activa oaspetilor interni si externi ai hotelului prin servicii de instalare, operare, intretinere, reglare si reparare a echipamentelor IT&C, video, TV si de automatizare.

Descrierea jobului:
A. Echipamente Sali Conferinta

1. Instalarea echipamaentelor audio-video in salile de conferinta si asigurarea
suportului tehnic.
2. Inventarierea si gestiunea echipamentelor, precum si responsabilitatea asupra
acestora inainte si dupa evenimente.
3. Intretinerea echipamentelor intr-o stare buna de functionare.

B. Calculatoare :

1. Asigurarea asistentei pentru oaspetii hotelului, cat si pentru personal in
rezolvarea problemelor legate de calculatoare ;
2. Configurare, instalare hard si soft conform cerintelor ;
3. Remedierea problemelor legate de functionarea calculatoarelor si a
imprimantelor;
4. Retea locala: sertizari, setari imprimante, comunicatie;
5. Extinderea retelei actuale in functie de necesitati ;

C. Intretinere parte tehnica hotel :

1. Incuietori Onty/TESA/Vingcard – interventii primare – baterii, montat/demontat ;
2. Telefoane – interventii primare – sertizari, verificat prize, retea ;
3. Incendiu – interventii primare – verificare detectori, butoane panica:
4. Sistem Parcare – interventii primare – intretinere, verificare;
5. Televizoare – programare, asistenta oaspeti;
6. Fotocopiator – inerventii primare;

D. Internet – Wireless/LAN:

1. Asistenta oaspeti internet wireless/LAN Sali conferinta;
2. Intretinere si extindere retea wireless existenta;
3. Intretinere calculatoare Business Center;

In functie de activitatea curenta a unitatii, tehnicianul IT va indeplini și alte sarcini, corespunzator competentelor sale profesionale.
care).

Hotelul Caro se află la doar 15 minute de centrul Bucureştiului, fiind situat pe bulevardul Barbu Vacarescu, fiind recunoscut pentru zona liniştită în care este amplasat, pentru facilităţile moderne şi serviciile de calitate pe care le oferă. Hotelul Caro din Bucuresti oferă oaspeţilor săi 188 de camere confortabile, doua restaurante cu o capacitate de peste 300 de locuri, doua baruri precum şi peste 1000 de locuri dedicate organizării de evenimente precum conferinte sau evenimente sociale.
www.carohotel.ro
Publicat 4 oct. 2021 Reactualizat 3 nov. 2021 Expiră 3 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos