Gratis

Tehnician IT Field

Acrom

Candidatul Ideal

- Studii medii tehnice (detinerea unei certificari in domeniul cablarii structurate si retelelor de curenti slabi constituie un avantaj).
- Experiență profesională care sa permita participarea directa in proiectele de field (cablare structurata si instalare echipamente) pe care firma le contracteaza.
- Dorinta de cunoastere si specializare in acest domeniu pentru a fructifica la maximum cunostintele si experienta dobandite.
- Abilități de comunicare orală și scrisă și de prezentare, precum si in planificarea si organizarea muncii, atent la detalii.
- Permis de conducere categoria B.

Descrierea rolului

- Livrare de lucrari specifice field de instalare, reparatii si testare echipamente IT (revizii, Interventii si proiecte)
- Disponibilitate pentru deplasari dese in tara
- Flexibilitatea programului de lucru
- Cablare structurata: Instalare canal de cablu, cablare UTP;
- Montare prize retea, instalare switch si router;
- Testare cabluri si conectica;
- Dezafectare echipamente IT;
- Asigurarea calitatii lucrarilor executate si respectarea termenelor prevazute

Descrierea jobului

IT Tehnician Field

Echipa Acrom se măreşte!

Sunt disponibile doua posturi in echipa de field nivel mediu, cu activitate preponderent pe teren.

Daca esti o persoană dinamică, proactivă și orientată către rezultate, cu flexibilitate în abordarea situațiilor de lucru si capacitate de integrare în echipă. Daca iti place un rol in care sa fii activ, sa calatoresti dar si sa-ti dezvolti competentele profesionale aplica pentru rolul de IT Tehnician Field.

Responsabilitățile vizeaza in principal:

  • Participarea in cadrul departamentului Operatiuni echipa Field la executia si realizarea proiectelor specifice field: in conformitate cu specificatiile tehnice si graficele de executie ale acestora:
  • Elaborarea de necesar echipamente si materiale in functie de tipul proiectului/interventiei
  • Organizarea si menținerea inventarului de echipamente si materiale
  • Manipularea echipamentelor
  • Intretinerea masinilor, a sculelor si a truselor de lucru
  • Urmarirea, verificarea si asumarea responsabilitatii asupra calitatii lucrărilor efectuate;
  • Consultanță de specialitate în domeniul său de competență;
  • Intocmirea unor rapoarte si situații privind stadiul de executie a proiectelor aflate in responsabilitate.

Beneficii:

  • Posibilităţi reale de avansare in cadrul companiei
  • Bonus anual de performanta
  • Abonament de servicii medicale suportate de angajator
  • Transport de la birou la metrou Pipera sau Aurel Vlaicu, asigurat de companie

ACROM este o companie romaneasca specializata in furnizarea de solutii si servicii IT profesionale catre mediul de business local si international. Fondata in anul 2004, compania detine experienta solida in gestionarea intregului proces de derulare a proiectelor IT, de la concept, faza de proiectare, dezvoltare, implementare,
integrare si configurare, la punere in functiune, administrare si asistenta tehnica.

Obiectivul companiei este acela de a livra clientilor sai rezultate tangibile, la cel mai inalt nivel de calitate. Inovatie, munca de echipa, atitudine pozitiva, orientarea spre client si profesionalism sunt valore pe care noi le cautam in fecare membru al ACROM. Daca te regasesti in in descrierea facuta, te invit sa ni te alaturi!

Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024