Gratis

Tehnician / Inginer ofertare - Service

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

Experienta:
- Experienta in mentenanta/intretinere pe utilaje industriale sau linii productie: minim 5 ani
- Experienta in lucrul cu clientii: minim 1 an
- Studii medii sau superioare profil tehnic
- Competente intocmire devize de reparatii

Profil/personalitate:
- cunostinte tehnice solide
- cunostinte avansate de operare PC- Office
- capabil de a lua decizii si a seta prioritati
- bune abilitati de comunicare si relationare
- personalitate flexibila, cu adaptare usoara si spirit de lucru in echipa
- persoana organizata, motivata, responsabila, atenta la detalii;
- permis de conducere categoría B

Descrierea jobului

Responsabilitati
- Gestionarea documentatiei legate de ofertare si contracte
- Intocmirea ofertelor si a situatiilor de lucrari;
- Reprezentarea companiei in discutiile tehnice si mentinerea comunicarii cu clientii pentru probleme tehnice
- Realizarea necesarului de materiale si a calculatiilor de pret
- Identificarea problemelor echipamentelor pentru a oferi solutia tehnica potrivita
- Comandarea pieselor necesare interventiilor (ulei, filtre, alte piese de schimb)
- Planificarea activitatilor impreuna cu tehnicienii pentru a rezolva solicitarile clientilor
- Operarea devizelor de service (manopera, cantitati, preturi) si transmiterea informatiei catre clienti
- Cunoasterea produselor si serviciilor companiei
- Mentinerea legaturii cu clientii service-ului;
- Comunicarea cu superiorii privind activitatea curenta

Oferim:
-Un mediu de lucru profesionist și prietenos
-Posibilitati reale de dezvoltare in cadrul unei companii de renume la nivel national
-Oportunitatea alaturarii unei echipe tinere si dinamice
-Produse comercializate de companie la preturi speciale
-Contract de munca stabil, pe perioada nedeterminata
-Pachetul salarial motivant, care se va negocia in functie de experienta, cunostintele si aptitudinile dovedite pe parcursul interviului;
-Tichete de masa in valoare de 40 lei/zi
-Bonus in functie de realizari
-Bonus de Paste si Craciun
Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 17 Mai 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.