Gratis

Inginer departament Tehnic

Somet S.A.

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare in constructii, preferabil Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole.
  • Minim 3 ani experienta anterioara in constructii, preferabil in lucrari de structura; prezinta avantaj experienta anterioara in proiectare structuri.
  • Cunostinte AutoCAD si Excel mediu-avansat.
  • Cunostinte tehnice despre materiale si tehnologii de aplicare.
  • Persoana cu bune abilităti de comunicare si lucru cu oamenii.
  • Capacitate de analiza si sinteza.
  • Atentie la detalii si abilitatea de a lucra cu termene scurte.
  • Bune abilităti de planificare si organizare a propriei activitati si de rezolvare a problemelor.
  • Persoana proactiva si orientata spre rezultate.
  • Cunostinte limba engleza - prezinta avantaj.

Descrierea jobului

Cautam colegi pentru executia unui proiect unic in cariera oricarui inginer constructor pasionat de lucrari emblematice - proiectul Magistrala de Metrou M6 Lot 1.2!
Inginerul Tehnic va mentine legatura, din partea constructorului, cu proiectantul cu privire la neconcordantele ce apar in proiect fata de situatia reala din teren; se asigura ca proiectul si listele de cantitati sunt complete; ajuta la intocmirea dispozitiilor de santier, certificand cantitatile / modificarile de cantitati aparute in proiect.

Responsabilitati principale:
  • Tine evidenta la zi a documentatiei primite de la proiectant si o distribuie celorlalte departamente implicate.
  • Studiaza si verifica Proiectul Tehnic de Executie si asigura compararea acestuia cu proiectul de la faza de ofertare.
  • Verifica listele de cantitati primite de la proiectant si le compara cu cele avute in faza de ofertare.
  • Intocmeste, dupa caz, liste de cantitati pentru fiecare element in conformitate cu Proiectul Tehnic de Executie.
  • Face verificari pentru a se asigura ca nu lipsesc extrase de armare pentru anumite elemente din proiect.
  • Colaboreaza indeaproape cu proiectantul pentru a se asigura ca proiectul si listele de cantitati sunt complete.
  • Analizeaza, calculeaza si compara extrasele de armatura din proiect cu detaliile de armare din plan.
  • Tine legatura cu proiectantul cu privire la neconcordantele ce apar in proiect fata de situatia reala din teren.
  • Colaboreaza cu proiectantul in vederea stabilirii solutiilor ce vor sta la baza intocmirii viitoarelor dispozitii de santier.
  • Ajuta la intocmirea dispozitiilor de santier, certificand cantitatile / modificarile de cantitati aparute in proiect.
  • Elaboreaza si printeaza desene, schite necesare departamentului din executie.
  • Tine evidenta modificarilor ce apar la nivel de proiectare in timpul executiei, in vederea actualizarii corespunzatoare a proiectului in faza de As Built.
  • Verifica, din punct de vedere tehnic, ca ofertele primite de la furnizori, subcontractori corespund cu cerintele din Proiectul Tehnic de Executie si Caietul de Sarcini.
Beneficii:
  • Bonuri de masa.
  • Abonament medical clinica privata.
  • Decont transport.
  • Laptop si telefon de companie.
  • Zile suplimentare de concediu de odihnă pentru angajatii cu vechime.
  • Perspective de dezvoltare profesionala.
  • Activitati recreative cu echipa.
  • Oportunitati de a lucra alaturi de o echipa de profesionisti, intr-o companie cu traditie si renume!

Înființată în 1991 cu capital integral privat, SOMET SA este o companie cu tradiție și experiență pe piața românească, specializată în lucrări mari de infrastructură subterană și cu vastă experiență în construcții civile.

De-a lungul traiectoriei profesionale, SOMET s-a detașat pe piața de construcții din România ca și companie specializată în construcții de metrou, menținându-și până în prezent poziția de lider în acest domeniu.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expiră 25 Mai 2024