Tehnician/ Inginer echipamente service auto

NOVATECH SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Profilul companiei: distributia de echipamente pentru service auto
Tipul activitatii: activitate de teren
Subordonare ierarhica: Director Comercial

Candidatul ideal
  • Experienta de lucru (preferabil in domeniul echipamentelor de service auto): minim 3 ani
  • Bune cunostinte electrica, electronica
  • Cunostinte generale de: electrotehnica, automatizari, mecanica si hidraulica
  • Cunostinte operare PC, cunostinte IT&C
  • Studii medii sau superioare cu profil tehnic
  • Limbi straine: engleza si maghiara (preferabil, pentru zona de V);
  • Disponibilitate deplasari in tara: peste 60% din timp
  • Carnet de conducere cat. B.
  • Cunostinte in domeniul echpamentelor pentru service auto
  • Capacitatea de a interpreta un desen tehnic, o schema electrica sau hidraulica, de a monta un echipament conform documentatiei de instalare
  • disponibilitate pentru deplasari si efort fizic

Profil:
  • perseverenţă, gandire practică, orientată spre rezultate;
  • abilitati de comunicare si relationare
  • capacitate de organizare si prioritizare
  • toleranţă crescută la efort fizic, situaţii neprevăzute, efort intelectual prelungit;
  • orientare către client, interes pentru binele angajaţilor şi al afacerii.

Descrierea jobului

  • Instalari, revizii si reparatii echipamente pentru service auto la sediul clientilor (in zona alocata)
  • Ofera consultanta tehnica clientilor si / sau colegilor
  • Efectueaza instructaje cu personalul deservent pentru utilizarea echipamentelor.
  • Tine evidenta pieselor si consumabilelor folosite
  • Intocmeste procese verbale si rapoarte de activitate/ deconturi/ facturi/ chitante
  • Promoveaza constant imaginea si produsele companiei
  • Raporteaza catre superiorul ierarhic
  • Dupa caz, discuta telefonic cu reprezentantii tehnici ai producatorilor externi, la locul interventiei (in limba engleza)

Descrierea companiei

Novatech SRL
Otopeni, Ilfov
Email: office@novatech.ro

Novatech este cea mai experimentata companie din România ce ofera echipamente si servicii pentru industria auto. Din 1994 si pana în prezent, am crescut constant numarul producatorilor pe care îi reprezentam în România, reusind sa acoperim o gama completa de echipamente necesare într-un service de autoturisme sau autovehicule grele.

Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 28 feb. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos