Publicat 20 Mai 2010 | Reactualizat 27 Mai 2010 | Expiră 02 Iun 2010

Tehnician Industrializare Produs - Floresti

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

- Studii universitare incheiate, preferabil in chimie industriala
- Experienta in domeniul garantiei calitatii va fi considerata un avantaj
- Experienta in definirea procesului de fabricatie pentru produse noi
- Cunostinte bune de MS Office
- Cunostinte foarte bune de limba franceza si/sau engleza
- Persoana atenta la detalii, riguroasa, bine organizata
- Foarte bune abilitati de comunicare, spirit de echipa

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Participa la proiecte de introducere in fabricatie a noilor dimensiuni de anvelope, asigurand respectarea cerintelor tehnice furnizate de Grupul Michelin
- Asigura planificarea procesului de industrializare si demareaza studii de fezabilitate
- Adapteaza produsul la specificul pietei locale sau la caracteristicile liniei locale de productie
- Identifica dificultatile de productie si propune solutii de ameliorare
- Contribuie la reducerea costurilor de introducere in productie

Descrierea companiei

Descoperă MICHELIN...
• O lume diversă: Istorie de peste 100 de ani; peste 120 000 de angajaţi dintre care 3.500 in Romania; creştere anuală a Cifrei de Afaceri de peste 10% n ultimii 3 ani; reprezentanţe comerciale n peste 170 de tari; productie anuala: 190,2 milioane de anvelope, 22,3 milioane de harti si ghiduri turistice.
• O lume pasionantă: Diversitatea profesiilor si a evolutiilor in cariera sunt garantate prin dinamica de grup pasionat de progres. Toate aceste presupun implicare si un puternic spirit de echipa.
• O mascotă celebră: Omul Michelin este un simbol absolut unic care ntruchipează esenţa spiritului vizionar Michelin. Calitatile sale au facut ca, n urma unui sondaj realizat de Financial Times n 2000, să fie votat drept Cel mai bun simbol al secolului.

Expirat
Tehnician Industrializare Produs - Floresti  -  Michelin Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles