Publicat 17 Feb 2017 | Expiră 20 Mar 2017

Tehnician GSM - Insula in Centrul comercial JolieVille din Pipera

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Specialisti / Tehnicieni, Service / Reparatii, IT Hardware, Telecomunicatii

Candidatul ideal

- Cunoştinţe de electronică ;
- Sa stie sa schimbe sticla de pe display cu plita si sa le lipeasca cu gel sau prin laminare (reprezinta un avantaj)
- Cunoştinţe Software/ Decodare tot ce inseamna Smartphone
- Studii medii/superioare;
- Experienta in domeniul GSM;
- Cunostinte de baza in domeniul IT (Microsoft Office);
- Prezenta agreabila;
- Excelente abilitati de comunicare ;
- Initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor;
- Atitudine deschisa, optimism, ;
- Energie si pasiune pentru acest domeniu, placerea de a interactiona cu clientii;
- Capacitate de lucru in echipa
- Cunostinte ale caracteristicilor produselor comercializate, in special pentru iPhone / Samsung (telefoane mobile, tablete, accesorii, etc);
- Cunostinte si proceduri de service pentru produsele GSM ;

Descrierea jobului

Pipera, Voluntari Ilfov, Centrul Comercial Jolie Ville.

Salariul este de 1500 lei pentru primele 3 luni de proba, ulterior se va adauga bonus din vanzari si reparatii.

- Rezolvarea dispozitivelor aflate in Service;
- schimbarea sticlei de pe display cu gel sau laminare (reprezinta un avantaj)
- Constatarea, diagnosticarea terminalelor GSM la intrarea in service;
- Solutionarea defectelor si livrarea terminalului GSM inapoi catre client;
- Identificarea corecta a nevoii clientului si oferirea solutiei optime;
- Atingerea obiectivelor zilnice si lunare;
- Intocmirea documentelor necesare vanzarii,Proceselor verbale de intrare/esire;
- Intocmirea de rapoarte (activitate zilnica/saptamanala, activitate competitie)
- Gestionarea corecta a stocului.
- Efectueaza reparatii ale produselor clientilor conform politicii de service a firmei ;
- Efectueaza reparatii pentru produsele aflate in garantie ;
- Efectueaza inlocuiri de accesorii, reparatii elemente produse ;
- Asigura diagnoza primara a produsului adus la reparat ;
- Estimeaza costul lucrarii si termenul in care poate fi realizata.

Comfort Provider este o firma care detine reteaua de serviceuri Gsm Service Point

Tehnician GSM - Insula in Centrul comercial JolieVille din Pipera  -  SC COMFORT PROVIDER SRL

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă