Gratis

Tehnician Electromecanic

VARTA Microbattery SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui tehnician electromecanic dedicat și talentat pentru a se alătura echipei noastre. Candidatul ideal va fi responsabil de întreținerea, diagnosticarea și reparația echipamentelor electromecanice în cadrul organizației noastre. Acest rol implică lucrul cu echipamente diverse, de la sisteme electrice la componente mecanice, și asigurarea funcționării optime a acestora.

Cerințe:
  • Cunoștințe de electrică și automatizari industriale
  • Experiență de minim 2 ani într-o poziție similară
  • Cunoștințe operare PC
  • Spirit practic și atenție la detalii
  • Studii medii (în domeniul electronic)

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Analizarea erorilor și defecțiunilor la mijloacele de producție
  • Responsabil cu mentenanța liniilor
  • Prioritizarea lucrărilor de mentenanță
  • Punerea în funcțiune a instalațiilor
  • Adaptarea sistemelor de comandă ale mașinilor, corectarea programelor de prelucrare, efectuarea de probe de functionare și întocmirea documentației corespunzătoare
  • Confecționarea de piese de schimb, de dispozitive suplimentare
  • Analiza punctelor slabe și eliminarea acestora
Program de lucru: 3 schimburi (luni - vineri)

Ofertă:
  • Pachet salarial atractiv, adaptat în funcție de experiență și calificări.
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul organizației.
  • Mediu de lucru dinamic și colaborativ.
  • Beneficii suplimentare conform politicilor companiei.
Dacă sunteți pasionat de tehnică, aveți abilități bune de rezolvare a problemelor și sunteți interesat să vă alăturați echipei noastre, vă încurajăm să ne trimiteți CV-ul dvs. Pentru mai multe informații, vă rugăm să ne contactați la 0727 395 769.

Așteptăm cu nerăbdare să vă cunoaștem și să descoperim cum puteți contribui la succesul echipei noastre ca tehnician electromecanic.

Cu peste 135 de ani de istorie și inovație, VARTA Microbattery Group este lider mondial în producția de baterii. Fabrica din Brașov a fost înființată în anul, desfășurând activități de ambalare și asamblare a bateriilor de înaltă tehnologie pentru stocarea energiei, aplicații medicale, industriale/robotice, precum și unelte electrice/grădină care sunt construite într-o gamă largă de produse pentru branduri bine cunoscute de nivel mondial. Compania s-a bucurat de o dezvoltare constantă iar ca efect, în anul, a fost deschisă o a doua hală de producție.

Dacă te pasionează acest domeniu de viitor și în continuă dezvoltare, te așteptăm să aplici la locurile de muncă disponibile pe site. Ca membri ai echipei VARTA, veți avea posibilitatea formării și dezvoltării într-un domeniu de viitor, având acces la un mediu de lucru plăcut și curat, situat în orașul Brașov.

VARTA reprezintă energia de care ai nevoie la fiecare pas, pentru a reuși!

Publicat 26 Febr. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 27 Mart. 2024