Publicat 04 Iun 2020 | Reactualizat 02 Iul 2020 | Expiră 04 Iul 2020

Tehnician Echipamente De Calcul Si Retele

1 post

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, Netrom Comunicatii, cautam un nou coleg in cadrul Departamentului Tehnic !

Detine urmatoarele competente (tehnice si nu numai):

  • Administrare si configurare pentru statiile de lucru si serverele cu sistem de operare Windows si a sistemelor de calcul Apple;
  • Scripting/programare (Perl, Bash, etc);
  • Competente minime de electronica;
  • Competente lingvistice: limba engleza (nivel mediu);
  • Intelegerea facila a documentatiilor si specificatiilor tehnice si a manualelor de operare;
Reprezinta un avantaj:
  • Daca te caracterizeaza: responsabilitatea, implicarea proactiva, respectarea procedurilor, etica, gandirea analitica;
  • Cunostinte despre Linux sau Unix (instalare, configurare, administrare incluzand servicii precum: apache, ftp, mail, firewall, dns, etc.) + compilare programe;
  • Carnet conducere cat. B;
  • Studii superioare (licenţă) în domeniul tehnic finalizate sau in curs de finalizare;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Participarea la activitatile de analiza, ofertare, proiectare si implementare a solutiilor IT&C, in conformitate cu solicitarile clientilor;
  • Asigurarea suportului tehnic pentru clientii companiei (remote si/sau onsite);
  • Asigurarea preluarii, tratarii si rezolvarii problemelor/evenimentelor semnalate de clienti (telefonic, e-mail, sistemul de ticketing etc.)
  • Instalarea, configurarea si intretinerea serverelor si echipamentelor instalate la clienti;
  • Deplasari alaturi de echipa in aria judetului Cluj si a judetelor limitrofe (ocazional delegatii in alte zone ale tarii).

Descrierea companiei

INSPIRE HUMAN RESOURCES SRL

Sediul central: CLUJ-NAPOCA, str. Taietura Turcului nr. 47

www.inspirehr.ro

T: [+4] 0264 271220

F: [+4] 0264 597070

email contact: office@inspirehr.ro

Tehnician Echipamente De Calcul Si Retele  -  INSPIRE HUMAN RESOURCES SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles