Tehnician de Test si Analiza

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent al unei facultăți cu specilizarea Inginerie, Informatică, Inginerie Electrică, Electronică, Automatizare Industrială sau Mecatronică reprezintă un avantaj;
  • Disponibilitate pentru program de lucru în 3 schimburi;
  • Experiență minimă 2 ani în domeniul producției de electronice constituie un avantaj;
  • Constituie avantaj experiența în utilizarea programelor Microsoft Windows, Microsoft Office, C++, CVI, NI – TestStand sau SPEA – Leonardo;
  • Experiență în utilizarea echipamentului de lipit manual și înțelegerea schemelor electronice;
  • Bune abilități de citire și scriere în limba engleză;
  • Limba germană reprezintă un avantaj;
  • Flexibilitate pentru călătorii în Germania;
  • Orientare spre rezultate, muncă în echipă;
  • Abilități de planificare și organizare;
  • Abilități de comunicare și învățare rapidă.

Descrierea jobului

  • Oferă suport tehnic și soluții tehnice referitoare la testere în cadrul procesului de modificare definitivă și temporară a produsului/procesului tehnologic;
  • Operează, optimizează și efectuează îmbunătățiri programelor de test (cu notificarea Inginerilor de Test & Analiza și a supervizorului direct);
  • Asigură funcționarea în parametrii ceruți a tuturor sistemelor de testare;
  • Înregistrează și monitorizează intervalele în care echipamentele de testare nu funcționează din punct de vedere tehnic (software/hardware);
  • Efectuează toate înregistrările aferente tuturor proceselor de testare / sistemelor de testare care trebuie realizate în SAP;
  • Efectuează și notifică în SAP mentenanța planificată cât și orice intervenție cerută din linia de producție;

Noi îți oferim:
  • Mediu de lucru dinamic;
  • Pachet salarial competitiv si beneficii;
  • Tichete de masă în valoare de 20 lei/zi lucrată;
  • Dotari moderne situate in apropierea Brasovului;
  • Plată pentru performanță și al 13-lea salariu;
  • Bonus de realizare și recompense;
  • Reducere la cantină, terasă în aer liber și colț de cafea
  • Servicii medicale în incintă și asigurare privata de sănătate și viață;
  • Program 8 ore/zi, spor de noapte 25%
  • Formare la locul de muncă și posibilitate de avansare în carieră;
  • Mediu de lucru curat;
  • Premiere idei de îmbunătățire;
  • Bonus de recomandare a unui coleg nou;
  • Multe alte beneficii de care să te bucuri după muncă.
  • Transport gratuit pe rutele: din Brașov și împrejurimi: Brasov, Feldioara, Reconstructia, Rotbav, Maierus, Iaras, Arini, Haghig, Belin, Aita Mare, Aita Medie, Grid, Venetia de jos, Comana de jos, Cuciulata, Hoghiz, Rupea, Rupea Gara, Sanpetru, Bod Sat, Bod Colonie, Halchiu, Ormenis.

Miele Tehnica asigură companiei Miele necesarul de componente electronice şi subansambluri pentru unităţile de control ale aparatelor electrocasnice inteligente cu care Miele şi-a câştigat renumele.

Tot la Brașov functioneaza un departament de software si harware development. În cadrul acestui departament sunt realizate programe software pentru o gamă extrem de variată de electrocasnice și produse profesionale Miele.

Într-o clădire modernă şi beneficiind de echipamente performante, cele mai înalte standardele de calitate valabile pentru toate produsele şi locaţiile Miele din lume sunt respectate pe deplin.

Principiile de bază Miele călăuzite de standarde precum înalta calitate, preocuparea pentru mediu şi grija pentru angajaţi se regăsesc în practică prin obţinerea certificărilor ISO, ISISO, OHSAS 18001 şi SA 8000
Publicat 21 ian. 2022 Reactualizat 17 apr. 2022 Expiră 17 apr. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos