Publicat 18 Iun 2019 | Reactualizat 09 Iul 2019 | Expiră 18 Iul 2019

TEHNICIAN CALITATE

1 post

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie sa aiba studii universitare/ tehnice, experienta profesionala de minim 2 ani in domeniul calitatii.
Trebuie sa detina cunostinte de specialitate privind controlul procesului de fabricatie, gestionarea actiunilor corective, elaborarea rapoartelor de calitate, administrarea si gestionarea echipamentului de masurare, cunostinte legate de modul de functionare si uitilizare a AMC-urilor.
- Cunostinte ale pachetului MS Office ( Excell, PowerPoint, Word );
- Cunoasterea limbii franceze constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Tehnicianul calitate se ocupa, in principal, de :
- analiza microstructurala si dimensionala, folosind instrumente de verificare;
- indeplineste obiectivele definite pentru pozitia sa, in conformitate cu planul de verificare/ control;
- identifica deviatii/ neconformitati ale produsului/procesului, in raport cu specificatiile de calitate impuse;
- implementeaza si monitorizeaza principalele cerinte specifice standardelor ISO TS 16949;
- intocmeste rapoartele de control si implementeaza toate documentele eliberate de Departamentul Calitate ( plan de control, fisa de urmarire a parametrilor );
- responsabil de analiza caracteristicilor mecanice a pieselor dupa operatiile de tratament termic; responsabil pentru initierea si analiza modalitatilor de reducere a rebuturilor; responsabil de verificarea mijloacelor de masura si control, MSA, identificarea, calibrarea si eliberarea lor in productia de serie;
- completeaza si monitorizeaza fisele de control, efectueaza masuratori , grafice de control;
- respecta intocmai documentele Sistemului de Management Integrat ( Calitate-Mediu ).

Se ofera: pachet salarial atractiv

SAVROM MULAJ S.R.L. este o societate cu capital privat, membră a grupului SAVOY INTERNATIONAL, cu o prezenţă de peste 15 ani pe piaţa muncii din Romania . Specializată în producţia de componente din mase plastice pentru echipamente sportive dar şi pentru industria electrocasnică şi industria auto ,având ca parteneri lideri mondiali .

TEHNICIAN CALITATE  -  Savrom Mulaj S.R.L.