Gratis

Tehnician aparate de cafea

STRAUSS Romania (Doncafe)
2 poziții

Candidatul Ideal

- Studii medii - specific tehnic si/sau scoala postliceala, cursuri/acreditari in domeniul tehnic;
- Experienta profesionala tehnica - minim 3 ani;
- Experienta pe un post similar - minim 1 an;
- Cunostinte de operare PC (MS Office);
- Limba engleza - nivel mediu;
- Permis de conducere - categoria B;
- Disponibilitate pentru deplasari;
- Abilitati de trainer si capacitate de analiza;
- Orientare catre obtinerea de rezultate;
- Colaborare si lucru in echipa.

Zona alocata: judetele Brasov, Sibiu, Covasna si Harghita

Descrierea jobului

- Instaleaza, intretine si repara diverse tipuri de aparate/masini de preparat cafea conform instructiunilor tehnice;
- Asigura pregatirea tehnica si practica a tehnicienilor operatorilor/distribuitorilor si a colegilor noi tehnicieni, in functie de planul de dezvoltare stabilit de companie;
- Monitorizeaza pe teren (la clientii operatorilor) functionarea in parametrii calitativi ai aparatelor, informeaza superiorul si operatorul in cazul constatarii unor probleme si participa la inventarul echipamentelor din teren;
- Monitorizeaza permanent calitatea produselor obtinute pe aparatura folosita;
- Opereaza in sistemele informatice puse la dispozitie de companie si mentine la zi documentatia specifica (inregistreaza seriile aparatelor si a pieselor utilizate, intrari/iesiri din gestiune);
- Asigura suport pe teren (daca este cazul) la clienti si operatori si se asigura ca interventiile majore la clientii Strauss se realizeaza in timp util si cu maxima eficienta;
- Intocmeste rapoarte de activitate la solicitarea managerului direct.

Beneficii:
* Bonuri de masa;
* Masina de serviciu;
* Telefon de serviciu;
* Contract de munca pe perioada nedeterminata;
* Abonament medical la o retea de clinici private;
* 1 kg cafea/luna.

Grupul Strauss este o companie internațională listată la bursă, cu peste 70 de ani de experiență pe piață. Grupul este activ pe 5 continente, deține sute de mărci și are circa 14.000 de angajați.
Strauss România activează pe piața din România din 1994 și este singurul producător internațional de cafea cu fabrică în România. Fiind activă pe piaţa de retail, dar și cu soluții pentru AFH (consum in afara casei), compania a dobândit de-a lungul anilor o expertiză solidă pe piaţa cafelei. Varietatea mare de mărci de cafea, de la economy până la cele premium, sunt special create pentru consumatorii români, în urma studiilor de calitate amănunţite, întreprinse periodic, pentru a satisface o gamă extinsă de gusturi şi preferinţe.

Portofoliul companiei include mărcile: Doncafe, Totti, Amigo, FORT, BeanZ, Tea Tales, Choco Divino.

Confidențialitatea datelor dumneavoastră cu caracter personal este importanta pentru noi. In aces sens, va informam ca, in momentul in care aplicati la acest post, datele dvs. personale incluse în CV, precum și în celelalte documente transmise de către dvs. în scopul recrutării (precum scrisoarea de intenție, recomandările furnizate, după caz) vor fi utilizate de către STRAUSS ROMANIA SRL în scopul selectiei, pentru postul la care ati aplicat.

Procesul nostru de recrutare si selectie presupune validarea CV-ului cu managerul direct, verificarea candidatilor prin sondaj, pe site-urile de socializare (LinkedIn, Facebook, Instagram etc) si, in anumite cazuri, aplicarea de teste profesionale si psihometrice si verificarea referintelor.

Informațiile referitoare la prelucrarea datelor cu caracter personal în acest context sunt disponibile în cadrul politicii de confidențialitate disponibila aici: https://www2.doncafe.ro/site/Nota_de_informare_privind_politica_de_RS_GDPR.pdf.

Doar candidatii selectati vor fi contactati si vor primi detalii suplimentare privind procesul de recrutare si selectie cat si modul in care sunt prelucrate si stocate datele personale.

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024