Publicat 15 Mar 2019 | Expiră 20 Mar 2019

Technical Support Specialist_Call Center

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoană organizată, entuziastă, cu excelente abilități de comunicare;
Cunoștințe de:

  • limbaj SQL
  • SO Windows XP/7/8/10;
  • suita Office 2003, 2010, 2013;
  • navigatoare Internet Explorer şi Chrome;
  • utilizare calculatoare personale;
  • limba engleză

Descrierea jobului

  • Asigurarea sprijinului tehnic şi procedural pentru personalul desemnat pentru utilizarea sistemelor informatice specifice clientului
  • Utilizarea în mod corect şi integral a aplicaţiei de ticketing pentru preluarea solicitărilor, rezolvarea şi escaladarea lor, după caz;
  • Obținerea de informații din interacţiunile de suport cu privire la eventuale inadvertențe identificate în bazele de cunoștințe
  • Menţinerea legăturii cu dezvoltatorii aplicaţiilor şi semnalarea oricaror inadvertenţe de ordin tehnic în vederea remedierii folosind procedurile aprobate de escaladare;
  • Încadrarea în termenele prestabilite a rezolvării solicitărilor;
VEI DOBÂNDI:
  • experiență într-o companie specializată în dezvoltarea și integrarea de soluții IT
  • oportunități de promovare în interiorul companiei
  • pachet salarial atractiv pentru lucrul în ture de 8 h, centrul de asistenţă având program 24h/zi, 7 zile din 7

SIVECO România este companie romaneasca de dezvoltare software, unul dintre cei mai de succes integratori de soft din Europa Centrală şi de Est, singura firma romanească de software care furnizează servicii informatice direct catre organisme ale Comisiei Europene. SIVECO România ofera un mediu de lucru motivant prin instruirea adecvată, asigurarea condiţiilor pentru dezvoltarea profesională şi a carierei, recunoaşterea contribuţiei fiecăruia la succesul companiei.

Expirat
Technical Support Specialist_Call Center  -  SIVECO ROMANIA SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles