Publicat 20 Iun 2018 | Reactualizat 18 Iul 2018 | Expiră 21 Iul 2018

Tech Support Team Member

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Care este profilul tau?

- absolvent recent de studii superioare in domeniul IT sau intr-un domeniu adiacent
- cunostinte avansate de limba engleza (obligatoriu), germana (un avantaj)
- cunostinte de utilizare a Cpanel, Linux (avantaj)
- atitudine pozitiva in relatia cu clientii si colegii
- responsabil
- organizat
- deschis spre a invata lucruri noi/provocatoare
- abilitatea de a lucra in cadrul echipei
- abilitatea de a empatiza cu colegii si clientii

Descrierea jobului

Ce presupune munca in echipa de suport?

Membrii echipei noastre de suport lucreaza pentru a oferi clientilor ajutorul si informatiile necesare pentru a utiliza in cele mai bune conditii serviciile noastre.
Facem acest lucru prin colaborarea permanenta intre membrii echipei, prin invatarea de cunostinte tehnice si prin comunicare.
Punem accent pe dezvoltarea profesionala a echipei noastre cat si pe mediul de lucru flexibil si prietenos. Pentru a sprijini clientii, echipa de suport tehnic interactioneaza cu acestia prin intermediul sistemului de tickete, chat si telefon.

Ce oferim:
- salariu competitiv
- bonuri de masa
- atmosfera prietenoasa
- oportunitati de invatare si dezvoltare
- proces de onboarding
- program 8 ore flexibil

Suntem una din primele firme de hosting din Romania. Din anul 2001 am inceput activitati in mediul online pe partea de web hosting si web development. Serviciile de web hosting au devenit tot mai importante pentru HostVision, echipa noastra crescand in fiecare an, pe masura ce volumul afacerii de hosting a crescut. O contributie majora la acesta crestere a avut-o increderea acordata de clientii existenti care ne-au recomandat serviciile, aducandu-ne un numar important de clienti noi.

In prezent servim peste 16000 de clienti si gazduim peste 40000 de site-uri pe un numar de peste 45 de servere.
Misiunea noastra este sa oferim servicii de Hosting de cea mai inalta calitate. De aceea investim permanent atat in infrastructura cat si in echipa pentru a oferi cele mai bune servicii de fiecare data.

Expirat
Tech Support Team Member  -  HOSTVISION SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles