Publicat 19 Aug 2019 | Expiră 19 Sep 2019

TEAM LEADER PRODUCTIE (Roman, jud. Neamt)

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Disponibilitate job full time in Roman (Neamt)
Studii medii/superioare tehnice (profil mecanic /instalatii/electric) - avantaj
Experienta profesionala de specialitate acumulata in domeniul tehnic-industrial constituie avantaj
Experienta coordonare echipa
Cunostinte privind activitati de productie, mentenanta, participare/coordonare proiecte
Proactivitate, imbunatatire continua, bun rationament tehnic
Disponibilitate de a lucra in ture
Aptitudini de organizare a activitatii, initiativa
Responsabilitate pentru resurse umane si materiale, orientare spre rezultate
Limba engleza – nivel mediu/avansat
Operare PC: pachetul Office

Descrierea jobului

Asigura realizarea zilnica a productiei planificate de piese (ceramica sanitara si/sau termica);
Urmareste si raspunde de incadrarea in norma de personal si in consumurile normate, si propune masuri pertinente pentru economisirea materiilor prime, a materialelor, combustibililor si energiei electrice;
Urmareste starea tehnica a utilajelor si instalatiilor din sector, in vederea functionarii lor la parametrii corespunzatori – cu respectare normelor SSM, SU, protectia mediului;
Face propuneri pentru imbunatatirea calitatii produselor, imbunatatirea conditiilor de munca si cresterea productivitatii muncii in cadrul formatiei pe care o conduce;
Se implica in luarea masurilor de reducere a costurilor directe: cresterea gradului de folosire a materialelor, reducerea consumurilor, folosirea judicioasa a timpului de lucru;
Urmareste zilnic rebuturile si declasarile , verifica zilnic cu sefii de formatie nivelul calitatii realizat in comparatie cu obiectivele propuse si cazurile de incalcare a standardelor, care au fost generatoare de rebut sau de declasari calitative.

OFERTA
• Loc de munca stabil si construirea unei cariere solide intr-o companie multinationala.
• Oportunitati de invatare, specializare si dezvoltare la locul de munca.
• Salariu de baza si bonificatii in functie de realizarea indicatoriilor de performanta specifici activitatii.

CERSANIT GRUP din Polonia este un producător si distribuitor important de echipamente pentru baie: plăci ceramice, obiecte sanitare, mobilier și accesorii pentru baie, căzi și cabine de duș, cu fabrici și operațiuni de business în Europa (Polonia, Rusia, Ucraina, Germania etc). In Romania grupul are o unitate de productie de obiecte sanitare si teracota in Roman; la punctul de lucru din Voluntari(Ilfov), operatiunile de vanzare si distributie din tara si in tarile din Europa Sud (Ungaria, Balcani, Bulgaria) in colaborare cu platforma logistica situat ain Margineni, Bacau. Informatii suplimentare gasiti pe www.cersanit.ro.

Contact: AL. PLOPILOR NR. 10, ROMAN, JUD. NEAMT; tel. 0372 334 817; bru@cersanit.com

Expirat
TEAM LEADER PRODUCTIE (Roman, jud. Neamt)  -  S.C. CERSANIT ROMANIA S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles