Gratis

Team Leader- Operator Calculator Logistica

CARGO-PARTNER EXPEDITII SRL

Candidatul Ideal

Datorită creșterii business-ului nostru, suntem în căutarea unui Team Leader pentru Operatorii Calulator Logistica care să ne ajute să continuăm să ne atingem obiectivele și să ne îmbunătățim operatiunile. Suntem în căutarea unei persoane motivate, atente la detalii și cu o pasiune pentru eficiență și inovație în domeniul logisticii.

Ce oferim?
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie în plină creștere și de a contribui semnificativ la succesul nostru.
  • Un mediu de lucru prietenos și sprijin pentru dezvoltarea profesională și personală.
  • Pachet salarial competitiv, în funcție de experiență și competențe.
  • Acces la tehnologie de vârf și sisteme de lucru moderne.
Ce căutăm?
  • Experiență anterioară în domeniul logisticii, ideal într-un rol de supervizare sau coordonare.
  • Atenție sporită la detalii și un înalt nivel de acuratețe.
  • Abilități excelente de organizare și planificare.
  • Competențe de lider, cu capacitatea de a motiva și a ghida o echipă spre îndeplinirea obiectivelor.
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu rapid și de a gestiona mai multe sarcini simultan.
  • Cunoștințe solide de operare PC și familiaritate cu sistemele informatice specifice domeniului logisticii.
  • Abilități bune de comunicare, atât în scris cât și verbal, în engleza.

Descrierea jobului

Ce vei face ca si Team Leader Operator Calculator Logistica?
  • Vei asigura standardele de lucru și vei implementa metode pentru realizarea obiectivelor, care să fie înțelese și aplicate de către echipele operaționale.
  • Vei sprijini managementul în gestionarea activității depozitului, analizând operațiunile pe baza de indicatori KPI operaționali.
  • Vei organiza instruiri formale privind instrumentele și tehnicile Lean/5S, asigurându-te că echipa înțelege și aplică aceste practici.
  • Vei crea și transmite informări către clienții externi despre inițiativele planificate, în desfășurare sau finalizate, menținând o comunicare transparentă și eficientă.
  • Vei atinge obiectivele legate de livrarea comenzilor, acuratețea livrărilor, acuratețea stocurilor și emiterea de rapoarte, respectând termenele de livrare stabilite.
  • Vei participa la inventarele periodice sau la cele solicitate de clienți, asigurând acuratețea și fiabilitatea datelor de stoc.

cargo-partner is a full-range info-logistics provider offering a comprehensive portfolio of air, sea, land transport and warehousing services, with special expertise in information technology and supply chain optimization.

cargo-partner has been an integral part of the international transport industry for four decades. Founded in 1983 as an air freight specialist in Vienna, we soon began our expansion to other markets and transport modes and took large steps in information technology and sustainable logistics solutions.

cargo-partner by the numbers

We are continually in the process of expanding our network and the services we are able to offer. Year for year, our company continues to grow both in terms of size and expertise.

  • 4,000 Employees
  • >160 Offices
  • >40 Countries
  • 1,185,000 Total number of shipments
  • 300,000 Warehouse sqm
  • EUR 2,566 mil. Turnover (non-consolidated)
  • 218,600 t Air Cargo
  • 308,000 TEU Sea Cargo
  • 1,636,000 t Road transports

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024