Publicat 11 Aug 2019 | Reactualizat 01 Sep 2019 | Expiră 06 Sep 2019

Team assistant

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Daca esti atent la detalii, meticulos cu spirit de organizare, atunci te vrem in echipa!

Cerinte:
permis auto
cunostinte PC Office (Word, Excel)

Constituie un avantaj:
cunostinte intocmire oferte, facturi, avize
cunostinte domeniul IT
abilitati organizatorice
seriozitate

Descrierea jobului

Responsabilitati:

gestionarea facturilor primite de la furnizori
gestionarea stocului de echipamente IT, verificarea periodica a stocului
intocmirea ofertelor catre clienti
plasarea comenzilor la furnizori
intocmirea facturilor in programul de facturare
intocmirea foilor de parcurs
arhivarea documentelor in format digital prin scanare
oferirea de relatii si informatii clientilor telefonic sau pe email
mentine relatia cu departamentul de contabilitate, cu bancile si cu institutiile de stat

Oferta:
laptop si telefon de serviciu
program flexibil
oportunitati de training in domeniul IT
oportunitatea de a desfasura activitatea intr-un mediu cu ultimele echipamente si tehnologii

Misiunea companiei Fastbit este sa ofere consultanta, soluţii si servicii IT personalizate mediului de business.

Oferim aceste servicii catre doua categorii de companii: - celor care nu li se justifica din punct de vedere a costurilor angajarea unei persoane sau unui department IT - celor care au personal sau department IT, dar care au nevoie de consultanta si servicii profesionale in implementarea unor proiecte complexe

Astfel, noi ajutam companiile care nu au personal cu experienta si competente IT necesare, sa isi reduca costurile de administrare si de implementare a proiectelor IT, prin oferirea de servicii IT profesionale, personalizate pentru cerintele si infrastructura proprie.

"Noi devenim inginerul sau departamentul IT intern al clientului”

Lucram in interesul clientului, prin optimizarea costurilor cu echipamentele IT, a sistemului de licentiere si a contractelor de conexiuni de internet. Oferim consultanta in alegerea si implementarea solutiilor ERP.

Furnizand serviciile IT pe baza de contract, noi devenim tehnicianul, managerul sau departamentul IT intern al clientului nostru.

Lucram cu companii locale, companii nationale cu puncte de lucru in toate regiunile tarii, si companii multinationale.

Valorile companiei: - responsabilitate: suntem responsabili de datele si infrastructura IT a clientilor, iar problemele semnalate de clienti trebuie notate si rezolvate in timp util - profesionalism: datele clientilor sunt vitale, iar noi trebuie sa asiguram protectia lor, devizul nostru este “zero pierderi de date” - incredere: clientii au incredere in solutiile implementate de noi

Expirat
Team assistant  -  FASTBIT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles