Publicat 04 Dec 2019 | Expiră 04 Ian 2020

System administrator

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- excelent simt analitic, identificarea si rezolvarea problemelor in timp cat mai scurt, urmarirea pana la rezolvarea lor finala
- proactivitate in detectarea si rezolvarea problemelor recurente
- capacitatea de a comunica cu oameni non-tehnici
- experienta in domeniul IT pe un post similar (minim 3 an)
- limba engleza - minim nivel mediu
- studii profil tehnic reprezinta avantaj
- constituie avantaj cunostiinte de baza linux

Descrierea jobului

- administreaza infrastructura hardware: servere, unitati stocare, switch-uri, routere (TCP/IP, NAT, vLAN, DHCP, VPN, DNS, Firewall & routing)
- administreaza infrastructura vmware/vcenter
- gestioneaza sisteme de operare windows server 2012/2016/2019 (intretinere, actualizari, administreaza DomainController, OU, GPO, WSUS, DHCP, DNS)
- utilizeaza si dezvolta de script-uri pentru sisteme de operare Microsoft Windows (powershell, visual basic, etc)
- administreaza server email exchange
- monitorizeaza rețeaua si sistemul informatic
- gestioneaza backup (cunoatere principii si tipuri de backup, Veeam)
- gestioneaza solutii software centralizate: antivirus, solutii de ticheting, gestioneaza terminale mobile android/windows mobile (Soti), etc
- realizeaza proceduri de lucru pentru utilizatori (internal wiki)
- solutioneaza problemele escaladate de colegi (helpdesk)

Dynamic Parcel Distribution, parte a Grupului La Poste, este lider european in curieratul international rutier, avand o experienta de peste 40 de ani in acest domeniu.

In Romania, compania reprezinta unul dintre principalii furnizori de servicii de coletarie si prima companie care a oferit serviciul de livrare “same day” in Bucuresti.

Promovam un set de valori precum: Siguranta si eficienta ridicata a serviciilor, Transparenta in comunicarea cu clientii, angajatii, colaboratorii si partenerii nostri, Inovatia, cautand sa ne perfectionam si autodepasim continuu.

Aratam Respect, apreciere si consideratie fata de clienti, colaboratori si parteneri si facem totul cu Pasiune, entuziasm si energie.

Expirat
System administrator  -  Dynamic Parcel Distribution SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles