Gratis

Sys Admin

LeadSoft

Candidatul Ideal

- absolvent al unei facultati cu profil informatic (Informatica, Automatica sau altele in IT)
- cunostinte avansate de Linux si Internet
- cunostinte despre virtualizare si cloud, Amazon AWS, XEN
- cunostinte aplicatii web si mediu LAMP
- cunostinte medii de limba engleza
- capacitate de a lucra atat in mod independent, cat si in echipa
- creativitate, gandire analitica, flexibilitate, acuratete
- orientare spre rezultate

Descrierea jobului

- proiectarea, implementarea, migrarea, solutionarea erorilor, monitorizarea si administrarea retelei globale de servere
- organizarea retelei de servere pentru a imbunatati performanta acesteia
- intocmirea de rapoarte privind starea retelei de servere
- imbunatatirea continua a cunostintelor legate de administrarea retelelor de servere
- consultant in proiectele globale legate de reteaua de servere
- imbunatatirea continua a serviciilor oferite clientilor bazata pe feed-back-ul acestora

Descrierea companiei

Solutii IT si Comunicatii, Aplicatii web
Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024