Publicat 22 Mai 2017 | Reactualizat 19 Iun 2017 | Expiră 23 Iun 2017

SUPERVIZOR PRODUCTIE

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte specifice:
• Studii superioare tehnice absolvite
• 5 ani experinţă într-un post similar într-o companie multinaţională cu specific de Productie
• Cunostinte de Lean si/sau metode de imbunatatire alternative
• Abilitati de lucru cu calculatorul – MS Office
• Cunostinte de operare in SAP (sau alt program ERP) constituie avantaj
• Nivel mediu de cunoastere a limbii engleze
• Abilitati de comunicare foarte bune
• Bun organizator, capabil sa gestioneze un volum mare de lucru, sa isi prioritizeze sarcinile si sa lucreze sub presiunea termenelor-limita
• Spirit de echipa ;
• Capacitatea de a intelege si de a adera la toate politicile, procedeele si instructiunile de lucru ale companiei.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
• Coordoneaza zilnic activitatea in hala de productie, respectand cerintele de Sanatate&Securitate in Munca, Calitate, Livrare, Costuri, Productivitate
• Incurajeaza o cultura de raportare deschisa a problemelor
• Planifica resursele si asigura leadership-ul in managementul echipamentelor pentru indeplinirea cerintelor clientilor
• Efectueaza activitati administrative, inclusiv pregatirea si verificarea pontajelor, efectueaza audit-uri interne, aplica procedurile disciplinare atunci cand este cazul
• Colaboreaza in mod direct cu ceilalti responsabili de departamente pentru a se asigura ca cerintele legate de calitate si cost sunt indeplinite
• Pregateste si dezvolta angajatii pentru a le sprijini performanta
• Sprijina initiativele de imbunatatirea a proceselor si de utilizarea eficienta a echipamentelor

Expirat
SUPERVIZOR PRODUCTIE  -  SC ALSTOM GENERAL TURBO