de ani Fără Frică...

Publicat 23 Mar 2019 | Reactualizat 20 Apr 2019 | Expiră 23 Apr 2019

Supervizor Prepaid - Giurgiu / IPP

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Rol: Raspunde de calitatea relatiilor cu partenerii pentru a asigura distributia produselor prepaid ale Vodafone, contribuie la indeplinirea obiectivelor de vanzari ale echipei pe care o coordoneaza inclusiv prin promovarea serviciilor si produselor Vodafone, se asigura ca standardele de mercantizare Vodafone sunt la nivelul de calitate si conformitate necesar.

Descrierea jobului

Viziteaza partenerii distribuitori cu regularitate, raspunde de calitatea relatiilor cu ei, verifica daca solicitarile acestora au fost rezolvate
Implementeaza, supervizeaza si evalueaza programe si actiuni promotionale in magazinele din zona alocata, contribuie la motivarea anagajatilor si patronilor acestora
Urmareste oportunitati de vanzare ce pot fi fructificate si contribuie la extinderea retelei de distributie in puncte care prezinta interes
Observa actiunile competitiei, colecteaza informatii de piata si le transmite catre ASM Vodafone
Supervizeaza activitatea de teren a echipei cu scopul de a indeplini obiectivele stabilite
Asigura respectarea programului de lucru si semnaleaza abaterile de la Regulamentul Intern
Defintiveaza impreuna cu ASM si cu echipa traseele lunare si urmareste respectarea lorAsimileaza informatiile din comunicarile comerciale si verifica insusirea acestora de catre agentii din echipa de vanzari
Consolideaza informatii si date care tin de performanta echipei si de clienti si le impartaseste la nivel zonal si national
Intocmeste rapoarte de vizita si de stare a mercantizarii si mentine o evidenta la zi cu magazinele din zona de lucru si cu alte informatii necesare despre parteneri, competitie si clienti
Analizeaza activitatea de distributie si identifica masuri de imbunatatire a performantei
Intocmeste, impreuna cu ASM, planuri de actiuni zilnice, saptamanale si lunare
Instruieste si motiveaza agentii din echipa
Cunoaste operatiunile din sistemele de lucru folosite si acorda asistenta agentilor
Pune in aplicare masuri de corectare a performantei agentilor din echipa
Cunoaste normele SSM/PSI si se asigura ca acestea sunt cunoscute si respectate inclusiv de membrii echipei
Este responsabil cu implementarea si mentinerea standardelor de prezentare a produselor si propune modalitati de imbunatatire a acestora, imediat cum le identifica
Se asigura ca standardele de promovare vizuala sunt conforme si de actualitate
Mentine toate elementele si echipamentele de semnalizare in stare optima de curatenie si functionare
Raspunde de gestiunea marfurilor, banilor si echipamentelor primite precum si de efectuarea inventarelor periodice in echipa
Se asigura ca banii incasati sunt predati la magazinele Vodafone conform procedurii
Elibereaza documentele de plata, gestioneaza actele adiacente activitatii
Raspunde de curatenia si de starea generala a masinilor si a celorlalte echipamente pe care le-a preluat de la Vodafone sau IPPIndeplineste la cerere sarcini temporare in legatura cu postul pe care il ocupa, alocate de catre superiorul direct

Calificari tehnice/profesionale necesare:
Diploma de absolvire liceu
Cunostinte operare PC (Excel, Word)
Permis auto- categoria B
Experienta in coordonarea unor echipe de vanzari de teren/FMCG poate fi un plus
Experienta in vanzari si/sau merchandising FMCG poate constitui un avantaj.

We want to inspire people to capture the opportunities of a digital future and build a better tomorrow. That is why we are here. Over 30 years ago, we made the first ever mobile phone call and sent the first SMS in Britain and have been changing the lives of billions of people ever since. We are taking 4G to the Moon and using big data for social good to intelligent transport systems and emergency drones, we are still shaking things up. Be part of a company which helps those who need it most. Whether teaching girls to code, providing connectivity to disaster hit areas or putting on our trainers and running for charity. We believe being different is good. We’re proud to offer equal opportunities regardless of race, nationality, cultural background, gender, age, marital status, sexual orientation, gender identity, disability, religious or political belief.
We can only leverage this diversity by building an inclusive culture where everyone is respected, can be themselves and strive to be their best. Your different perspectives help us to shape the future. The future is exciting. Ready?

Expirat
Supervizor Prepaid - Giurgiu / IPP  -  Vodafone Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles